הנקראות ביותר

נתניהו מתנגד לבקשת יגאל סרנה לקיים הערעור בהרכב מורחב

רה"מ ורעייתו מתנגדים לבקשת העיתונאי יגאל סרנה לקיים את הערעור שהגיש על פסק הדין בסכסוך ביניהם בהרכב מורחב של 3 שופטים במחוזי ■ ביוני האחרון בימ"ש השלום חייב את סרנה לפצות את הזוג נתניהו ב-100 אלף שקל בגין לשון הרע

בנימין נתניהו ויגאל סרנה / צילומים: תמר מצפי ואיל יצהר
בנימין נתניהו ויגאל סרנה / צילומים: תמר מצפי ואיל יצהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מתנגדים לבקשת העיתונאי יגאל סרנה לקיים את הערעור שהגיש סרנה על פסק הדין בסכסוך ביניהם בהרכב מורחב של 3 שופטים בבית המשפט המחוזי.

באמצעות עו"ד יוסי כהן כתב הזוג נתניהו בתגובה לבקשת סרנה כי "כל טיעוני המבקש אינם אלא טיעוני ערעור רגילים. אין כל שאלה עקרונית שיש בה חידוש הלכה בפסק דינו של בית משפט השלום המצדיקה דיון בערעור בהרכב מיוחד (במחוזי)".

נזכיר כי בחודש יוני האחרון חייב בית משפט השלום את סרנה לשלם לראש הממשלה פיצוי בסך 60 אלף שקל ולרעייתו פיצוי בסך 40 אלף שקל וכן לשאת בהוצאות המשפט של הזוג נתניהו בסך 15 אלף שקל נוספים, לאחר שנקבע כי סרנה הוציא את דיבתם.

השופט עזריה אלקלעי כתב כי "בעובדה שראש ממשלה מהווה מוקד של קבע להתעניינות ציבורית ולביקורת ציבורית, אין כדי לשלול את זכותו להגנה על שמו הטוב; שמם של אנשי ציבור אינו הפקר".

באמצעות עורכי הדין אביגדור פלדמן וליאור אפשטיין הגיש סרנה ערעור על פסק הדין. לטענתו, בין היתר, תביעת הזוג נתניהו נגדו היא תביעת השתקה מובהקת.

עוד בנושא דין וחשבון


הזוג נתניהו טוען מנגד כי "בדומה להליך שנוהל בבית משפט השלום, אף הערעור עצמו אינו אלא אמצעי נוסף שנוקט סרנה במטרה להכפיש את ראש הממשלה ורעייתו".

תביעת הזוג נתניהו נגד סרנה הוגשה בגין שני פוסטים שפרסם סרנה במארס 2016 בעמוד הפייסבוק שלו. סרנה סיפר על מקרה שלטענתו אירע במציאות, כאשר בעת נסיעה לילית של שיירת ראש הממשלה בכביש מספר 1, נאלצה השיירה כולה לעצור, וראש הממשלה נדרש לעזוב את הרכב בשל ריב עם רעייתו.

"נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגנים, ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1, בצעקות, גבר לא צעיר שהוא עילת הכול, כי אישה אחת לא רוצה שהוא יישאר אתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה וכל המדינה, זה חלק מהחיים", כתב סרנה.

בפרסום השני נשוא התביעה הופיע עיבוד ממוחשב של תמונת נתניהו, ובו הוא נצפה כביכול בצדו של הכביש, וידו מושטת לשם עצירת טרמפ, בליווי המלל: "בבאב אל ואד לצד כביש 1 מחכה רודם זעיר בחושך לטרמפ - קחו אותו".

הזוג נתניהו הכחיש מכל וכל את האירועים וטען כי הפוסט השקרי לכאורה פוגע בשמם הטוב ומהווה המשך לפרסומים בזויים קודמים של סרנה נגדם בעיתונות ובעמוד הפייסבוק שלו. ראש הממשלה ורעייתו גם התייצבו במהלם המשפט ומסרו עדות נגד סרנה. 

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!