הנקראות ביותר

נעילה שלילית בוול סטריט; טבע עלתה ביותר מ-7%

דיווחים: מוחמד אל-עריאן נשקל כמועמד לתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב ■ סיסקו תפרסם את תוצאותיה הרבעוניות לאחר הנעילה ■ קוואלקום דחתה פה-אחד את הצעת הרכישה של ברודקום

 בוול סטריט/ צילום: רויטרס
בוול סטריט/ צילום: רויטרס

המסחר בניו יורק הסתיים היום (ד') בירידות שערים לאחר שגם אמש סגרו המדדים בירידות.

 

הבית הלבן שוקל את מוחמד אל-עריאן, הכלכלן הראשי של חברת הביטוח הגרמנית אליאנץ, לתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב - כך לפי דיווחים בארה"ב. אל-עריאן שימש בעבר כמנכ"ל ענקית האג"ח פימקו. אל-עריאן, אם ייבחר לתפקיד, ישמש כמחליפו של סטנלי פישר, שפרש מתפקידו באוקטובר, ויהווה השני בהיררכיית הבנק המרכזי של ארה"ב אחרי ג'רום פאואל, המועמד הנבחר לתפקיד יו"ר הפד ומי שיחליף את ג'נט ילן, היו"רית הנוכחית, בינואר. (לסיפור המלא)

בגזרת הדוחות בולטת סיסקו  - שתפרסם את תוצאותיה הרבעוניות לאחר נעילת המסחר.

פורסם נתון מדד המחירים לצרכן בארה"ב לחודש אוקטובר, המעיד על אינפלציה בשיעור של 0.1% - כצפוי. נתון המכירות הקמעונאיות עלה על הצפי לקיפאון - והראה גידול של 0.2% במהלך אוקטובר.

במהלך המסחר פורסם נתון מלאי הנפט הגולמי בארה"ב לשבוע שעבר שעלה באופן מפתיע ב-1.9 מיליון חביות, זאת בעוד התחזיות צפו ירידה של 2.1 מיליון חביות במלאי. 

עוד בנושא גלובלי ושוקי עולם


ענקית התעופה האירופית איירבוס הודיעה על עסקת ענק למכירת 430 מטוסים בהיקף כספי של 49.5 מיליארד דולר. המכירה נעשתה לאינדיגו פרטנרס (Indigo Partners) של המשקיע ביל פרנק, בעלת החזקות בחברות תעופה לואו-קוסט דוגמת וויז אייר ופרונטיר אייר.

דירקטוריון קוואלקום  פרסם אמש הודעה לעיתונות, שבוע ימים לאחר ברודקום הודיעה בפומבי על כוונתה להשתלט על החברה. תחת הכותרת "הדירקטוריון של קוואלקום דוחה פה-אחד את הצעתה הבלתי רצויה של ברודקום", צוטט יושב ראש הדירקטוריון פול ג'ייקובס במילים שאינן משתמעות לשני פנים: "ההצעה של ברודקום מפחיתה באופן דרמטי בערכה של קוואלקום בהשוואה למעמדה המוביל בטכנולוגיות המובייל ולהזדמנויות העומדות בפני החברה לצמיחה בעתיד".

גילת לוויינים  הישראלית סיכמה את הרבעון השלישי של 2017 עם שיפור ברווחיות, למרות ירידה בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. גילת מייצרת ציוד תקשורת, ומתמקדת בטכנולוגיות לווייניות. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-69.9 מיליון דולר, ירידה של 11.1% בהשוואה לרבעון המקביל ועלייה של 5.6% בהשוואה לרבעון הקודם. (לסיפור המלא)

ג'נרל אלקטריק  מנסה להתאושש לאחר שהחברה אתמול הודיעה שהיא מצמצמת את הדיבידנדים שתשלם מ-24 סנט למניה ל-12 סנט למניה. יש לציין כי ההודעה הזו טובה לחברה ולבעלי החוב שלה אולם בארה"ב הפחתת דיבידנדים גורמת לחוסר שקט בקרב משקיעי המניות.

טבע  מרכזת עניין היום ועולה בשיעורים ניכרים. העליות בטבע מיוחסות להסכם ההלוואה שנחתם אתמול בין אלרגן ל-JP מורגן במסגרתו שיעבדה אלרגן את 200 מיליון מניות טבע שבידיה לטובת הבנק. המהלך אמור, להערכת סוחרים בוול סטריט, להקל מלחץ המוכרים על המניה.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!