נתן זהבי הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתונאית הדס שטייף: "ביזתה אותי לצורכי רייטינג צהוב"

זהבי תובע משטייף פיצוי של 1.8 מיליון שקל בעקבות 13 פרסומים שמהם עולה כי תקף והטריד מינית נשים שונות "פרסמה השמצות נבזיות ברף הגבוה ביותר האפשרי לשם פרסום עצמי" שטייף: "לרגע הזה חיכיתי. ניפגש בבית המשפט"

שדר הרדיו נתן זהבי הגיש הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע נגד העיתונאית הדס שטייף. זהבי טוען באמצעות עורכי דינו כי שטייף - שפרסמה בגלי צה"ל ובעמוד הפייסבוק שלה שורה של עדויות של נשים שלטענתן הוטרדו מינית או הותקפו מינית על ידו - "שמה לה למטרה לנצל את מעמדו התקשורתי לשם פרסום עצמי, באמצעות השמצות נבזיות במיוחד ברף הגבוה ביותר האפשרי, הרומסות את שמו הטוב עד עפר".

שטייף, נטען בתביעה, "משמשת בית דין שדה - כתובעת, כשופטת וכתליינית ביחס ל'אמיתות העובדות' - ובד בבד אינה חושפת ולו עובדה אחת רלוונטית לרבות את שמות ה'דמויות', מיקום האירועים ומועדם". בכך, נטען, "היא מונעת מהתובע יכולת אמיתית להתגונן מפני האשמות שווא אלו המופצות לכל עבר".

התביעה מתייחסת ל-13 פרסומים של שטייף - בגלי צה"ל, בראיונות בכלי תקשורת ובעמוד הפייסבוק שלה - ובגין כל אחד מהם נדרש פיצוי של 140 אלף שקל, ובסך הכול כ-1.8 מיליון שקל.

זהבי, שמכחיש את כל הפרסומים, טוען בתביעה - שהוגשה באמצעות עוה"ד ליאור אפשטיין ושלומי וינברג - כי הפרסומים "ביזו אותו" ו"הפכו אותו ללעג ולקלס בעיני הציבור הרחב ובקרב חבריו". עוד נטען כי פרסומים אלה של שטייף "נעשו בכוונת מכוון... להוציא דיבתו רעה, לפגוע בו, לייחס לו עובדות בלתי נכונות, המטילות בו דופי משמעותי, והכול לצורכי עוד קצת רייטינג צהוב, כששטייף משמשת כ'שופטת' המבצעת 'שיימינג' זדוני".

כזכור, לפני שבוע פרסמה שטייף בגלי צה"ל את העדות הראשונה של אישה שטענה כי זהבי תקף אותה מינית לפני 15 שנה. בעדותה של האישה, שלא נחשפה בשמה ושקולה עוות, היא נשמעה מספרת כיצד זהבי התנפל עליה. "הוא דיבר איתי כמה משפטים ופתאום הוא פשוט התנפל עליי ותפס אותי בכוח. הוא ניסה לדחוף את הלשון שלו לתוך הפה שלי. הרגשתי מושפלת וחסרת אונים".

זהבי שהה באותה עת בחופשה שתוכננה מראש מתוכנית הרדיו היומית שלו ברדיו 103. אתמול, למרות העדויות שהצטברו נגדו, הוא חזר כמתוכנן להגיש את תוכניתו, שבה הוא משוחח עם מאזינים. בתוכנית הכחיש זהבי את כל טענותיה של שטייף, תקף אותה אישית, והצהיר כי יגיש נגדה תביעת לשון הרע, כפי שאכן עשה הבוקר.

שטייף מסרה היום ל"גלובס" בתגובה: "אני שמחה (על התביעה שהוגשה) ניפגש בבית המשפט". בחשבון הפייסבוק שלה כתבה: "לרגע הזה חיכיתי. שמחה כי עכשיו יעמוד האיש על שולחן העדים ויתמודד עם כל אחת מהעדות שתגענה, אחת אחת, וייקח ככל שייקח. אמת יש אחת".

צרו איתנו קשר *5988