אישום נגד ח"כ אורן חזן: מואשם בתקיפת מנכ"ל עיריית אריאל

לפי האישום, באוקטובר 2014, לאחר שנודע לחזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבונה של אמו בשל חוב, הוא הגיע לעירייה ושם דחף וגידף את המנכ"ל ■ מואשם בתקיפת עובד ציבור ובהתנהגות פסולה במקום ציבורי ■ חזן: "רדיפה פוליטית אישית צרופה; דורש משפט פומבי שישודר בלייב בפייסבוק"

אורן חזן (צילום: אייל יצהר)
אורן חזן (צילום: אייל יצהר)

האופי "החם" - או יש שיאמרו "הסוער" - של חבר הכנסת אורן חזן מסבך אותו בפלילים: פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (ה') לבית משפט השלום בפתח-תקווה כתב אישום כנגד ח"כ חזן, בגין עבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, בעקבות אירוע בו לכאורה תקף את ראש עיריית אריאל ואת מנכ"ל העירייה, זאת טרם בחירתו לכנסת.

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, ולאחר שנדחו טענותיו של ח"כ חזן בשימוע שנערך לו.

האירוע המהווה בסיס לאישום אירע באוקטובר 2014. על-פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד ריקי גולדברג-סגל, בשנת 2014 הייתה בבעלות משפחת חזן מסעדת בשרים, "באבא גריל", בעיר אריאל. אביבה חזן, אמו של אורן חזן, הייתה רשומה בעיריית אריאל כמשלמת תשלומי הארנונה של הנכס בו פעלה המסעדה. על-פי האישום, ב-29 לספטמבר 2014 הוטל עיקול על חשבון הבנק של אביבה חזן, על רקע הטענה כי משנת 2006 ועד ליום הטלת העיקול, לא שולמו תשלומי הארנונה של הנכס.

בעקבות העיקול, כך על-פי האישום, החליט ח"כ חזן להגיע למשרדי העירייה. בדיוק באותו מועד, 2 באוקטובר 2014, נערכה ישיבה של ועדת מכרזים בחדר הישיבות בעיריית אריאל, בראשותו של מנכ"ל העירייה, אבי עזר.

על-פי האישום, סמוך לשעה 12:00, הגיע חזן למשרדי עיריית אריאל, "כשהוא נסער", וזאת זמן קצר לאחר תחילת התכנסות וועדת המכרזים, ובטרם הגיע המנכ"ל למשרדי העירייה. לאחר שפקד מספר משרדים שונים בעירייה, במטרה להבין מי עומד מאחורי ההוראה להטיל את העיקול, ומשהבין כי המנכ"ל היה זה שהורה על הטלתו, המתין חזן להגעתו של המנכ"ל למשרדי העירייה, "כשהוא כעוס" - לשון האישום.

בחלוף מספר דקות, נטען, הגיעו המנכ"ל ואלי שבירו, ראש עיריית אריאל, אל הרחבה שבה המתין חזן, וזה "ניגש אל המנכ"ל, הגיש לו מסמכים והחל לצעוק עליו". בתגובה אמר לו המנכ"ל "לא עכשיו", אך חזן לא חדל מצעקותיו והחל לגדף את המנכ"ל, באומרו, בין היתר: "כוס אמק, בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה". המנכ"ל, שהתעלם מגידופיו של חזן לעברו, החל לפסוע לעבר חדר הישיבות אך אז - על-פי עובדות כתב האישום - נצמד אליו חזן עם גופו, ודחף אותו.

על-פי האישום, "בהמשך, ובעוד המנכ"ל עולה במדרגות לעבר חדר הישיבות, נצמד אליו הנאשם (אורן חזן, א' ל"ו) בשנית ודחף אותו בחוזקה, באמצעות ידיו, עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. המנכ"ל, שהתעלם ממעשיו של הנאשם, נכנס לחדר הישיבות, ואילו הנאשם נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר 'אף אחד לא יוצא מפה'".

בחדר הישיבות, נטען, המשיך אורן חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום על-ידי גל עוז, ראש וועדת מכרזים, שנכח באותה עת יחד עם חברי ועדה נוספים בחדר הישיבות. עם יציאתו מחדר הישיבות, שם פעמיו לעבר לשכת ראש העיר, התפרץ לחדרו של ראש העיר, מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר.

"ראש העיר הורה לנאשם לעזוב את לשכתו, ואולם הנאשם סירב, והמשיך לצעוק, תוך שהוא מאיים כי 'יטפל' בראש העיר, וכי ידאג שהאחרון לא 'ישב עוד בכיסא'. הנאשם חדל ממעשיו אלה רק לאחר מספר דקות, ורק עקב התערבותו של יחיאל טוהמי, סגן וממלא-מקום ראש העיר", נכתב באישום.

בעקבות הארוע מיוחסות לחזן עבירות של תקיפת עובד ציבור, הקשורה למילוי תפקידו של המותקף; הנאשם באופן פרוע במקום ציבורי.

ח"כ אורן חזן הואשם לאחרונה ב"התנהלות אלימה" בהקשר אחר. ביוני השנה הורחק חבר הכנסת חזן מישיבות מליאת הכנסת וישיבות הוועדות למשך שבוע ימים בעקבות תלונה שהגישה ח"כ מיכל רוזין (מרצ), על כך שהתנהג אליה באופן "אלים ומאיים" במהלך אירוע מחאה של מפלגתה וארגון "שוברים שתיקה" בקריית אונו.

חזן הופיע בתגובה בפני הוועדה וטען כי לא הייתה מצדו כל התנהגות אלימה או מאיימת, אך ועדת האתיקה של הכנסת, שהטילה עליו את העונש החריג, ציינה כי "אין זו הפעם הראשונה ואף לא השנייה שבה ועדת האתיקה דנה בקובלנות שעניינן התנהגותו של ח"כ חזן כלפי עמיתיו, כאשר בחלק מהמקרים אף הוטלו עליו סנקציות משמעתיות".

בעניין אחר, ביולי השנה פסל בית המשפט את רישיון הנהיגה של ח"כ חזן למשך חודש (זאת בחופף לפסילה המינהלית שכבר הוטלה עליו, ועל כן הרישיון לא נפסל בפועל לתקופה נוספת), והוטלו עליו 3 חודשי פסילת רישיון על-תנאי. זאת, בנוסף לקנס בסך 1,500 שקל שהוטל על חזן, לאחר שנתפס נוהג במהירות מופרזת של 142 קמ"ש בכביש הערבה, בדרכו לאילת. 

חזן: "רדיפה פוליטית אישית"

ח"כ אורן חזן בתגובה: "לי אין מה להסתיר. אצלי הכול שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כחבר כנסת ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם, שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך, המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה - וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל-כולו של התיק הנ"ל הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988