בעל מסעדה שלא רשם הכנסות: "אני במצב נפשי על הפנים"

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בטבריה והסביבה בעסקים ממגוון תחומים ■ כ-19% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין ■ באילו תירוצים יצירתיים נתקלו החוקרים הפעם?

שוחד/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
שוחד/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בטבריה והסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על-ידי פקיד שומה טבריה, התבצעו 101 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ-19% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

באתר בנייה במושבה כינרת אותר קבלן לעבודות טיח שלא רשם שני צ'קים בסכום של כ-19,000 שקל. הקבלן הסביר: "ביצעתי שתי עבודות, באחת מהן אני לא זוכר את שמו של הלקוח ולא רשמתי". הקבלן נחקר, והתיק הועבר למחלקת תביעות.

חשמלאי מהאזור אותר כאשר הוא מבצע עבודות בגבעת אבני. מתשאול הלקוח עלה כי מדובר בעבודה בסכום של 10,000 שקל, כאשר 3,000 שקל כבר ניתנו לקבלן. בדיקת המבקרים העלתה כי החשמלאי אינו רשום ברשות המסים ואינו מנהל ספרים. החשמלאי טען: "התחלתי לפני כמה חודשים, זו עבודה גדולה ראשונה שאני מנהל".

גם אצל חשמלאי נוסף שעבד בתחומי היישוב התגלה כי אין לו תיק ברשות המסים, והוא אינו מנהל ספרים. מתשאול הלקוח עלה כי מדובר בעבודה בסכום של 35,000 שקל. החשמלאי הסביר: "אני עובד שכיר ולפעמים עושה עבודות מהצד".

במסעדה בטבריה נעשתה קניית ביקורת שלא נרשמה ביום המבצע. בעל המסעדה טען בפני המבקרים: "אני במצב נפשי על הפנים".

בפנצ'רייה באחד מהכפרים באזור נערכה קניית ביקורת שלא נרשמה. בעל העסק הסביר: "אח שלי קיבל את הכסף, והוא לא יודע להדפיס".

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

צרו איתנו קשר *5988