דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

שיגעון הביטקוין - גם בכנסת: ועדת הכספים תערוך דיון מיוחד

יו"ר האופוזיציה, ח"כ הרצוג: "לנוכח התחזקות מטבע הביטקוין והשימוש המתגבר בו ובדומיו בישראל ובעולם, אני מבקש לכנס דיון מיוחד בנושא"

ביטקוין / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
ביטקוין / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ועדת הכספים של הכנסת תכונס לדון בנושא המטבעות הוירטואליים, לבקשתו של ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג. לדיון יוזמנו נציגי בנק ישראל, אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, רשות המסים ורשות ניירות ערך. הדיון בכנסת מגיע גם בעקבות הודעתו אתמול של יו"ר רשות ני"ע היוצא, שמואל האוזר, שלא יאפשר לחברות שערכן מבוסס על ערך הביטקוין להיכלל במדדי הבורסה.

בפנייתו של הרצוג ליו"ר ועדת הכספים משה גפני, הוא ציין כי "מדובר בקבצי מחשב המשמשים כאמצעי תשלום וירטואליים על בסיס טכנולוגיית הבלוקצ'יין ומונפקים על ידי מערכת מחשבים מבוזרת שאינה נמצאת בשליטת אף גורם מרכזי מפקח. הסכומים המגולגלים בהם הם עצומים וטכנולוגיית הבלוקצ'יין משנה את יחסי המסחר ויכולים להשפיע דרמטית על מפת הכלכלה והעסקים העולמית."

לדברי הרצוג, יש להבין מה עמדתו העכשווית של בנק ישראל, שר האוצר והממונה על שוק ההון וכיצד הם רואים את ההתייחסות כלפי הפעולות במטבעות אלה: "לנוכח התחזקות מטבע ה'ביטקוין' והשימוש המתגבר בו ובדומיו בישראל ובעולם, אני מבקש לכנס דיון מיוחד בנושא בוועדת הכספים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות