אושרו המכסות לייצור ביצי מאכל ב-2018: 2.33 מיליארד ביצים

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, החליט להקצות 1% נוסף למגדלים הקיימים, זאת בנוסף לתוספת של 2% שמשרד החקלאות ביקש להקצות למגדלים חדשים בלבד

ביצים / צילום: המועצה לענף הלול
ביצים / צילום: המועצה לענף הלול

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום (ב') את תקנות המועצה לענף הלול, הקובעות את הכללים בדבר מכסות לייצור ביצי מאכל לשיווק בשנת 2018, שהגיש משרד החקלאות. על-פי התקנות, המכסה הארצית לשנה הבאה תעמוד על 2.33 מיליארד ביצים, לעומת השנה שעברה אז עמדה המכסה על 2.25 מיליארד ביצים.

בעוד שהתקנות שהגיש המשרד לאישור הוועדה דיברו על גידול של 2% במכסת הייצור שיוקצו למגדלים חדשים בלבד, במהלך הדיון החליט יו"ר הוועדה כבל להקצות תוספת של אחוז נוסף למגדלים הקיימים, זאת בכדי לנסות ולהתמודד עם המחסור בביצים שקיים כבר היום בשוק ועתיד להתגבר לקראת חג הפסח, זאת לצד אתגרי היבוא העולים בשל זיהומים ומחלות שהתגלו בחודשים האחרונים בתעשיית הביצים באירופה.

בראשית הדיון הלין יו"ר הוועדה, ח"כ כבל, על כך שהתקנות הועברו לוועדה על-ידי משרד החקלאות זמן קצר מאוד לפני הדיון, מה שלא אפשר הכנה מקדימה ראויה. עוד אמר כי מדובר בתופעה החוזרת על עצמה בכל שנה.

לדבריו, "מדובר בחוצפה, וזה לא משנה מי אשם. זה זלזול בוועדה שעסוקה מעל ומעבר, ואני לא מוכן לקבל את זה יותר. העובדה שאני לא יכול לזרוק את האנשים האלה (בעלי הלולים) לרחוב לא יכולה להיות לרועץ במערכת היחסים המתקיימת בינינו. אני דורש להוציא מכתב למנכ"ל משרד ראש הממשלה ולמזכ"ל הממשלה בנושא". 

צרו איתנו קשר *5988