דוחות אמזון: הכניסה כ-60 מיליארד דולר; צמיחה אדירה בענן

ענקית הקמעונאות המקוונת של ג'ף בזוס פרסמה היום את דוחותיה הרבעוניים ■ רשמה ברבעון הכנסות של כ-60 מיליארד דולר, מתוכם כ-5 מיליארד דולר משירותי הענן ■ המניה עולה במסחר המאוחר

אמזון / צילום: שאטרסטוק
אמזון / צילום: שאטרסטוק

תאגיד הקמעונאות אמזון  פרסם הערב (ה') את דוחותיו הפיננסיים לרבעון האחרון של 2017, בו רשם הכנסות עצומות של 60.5 מיליארד דולר - גבוה במקצת מצפי האנליסטים - שמייצגות צמיחה של 38% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. גם הרווח למניה, בסך 1.85 דולר, עמד בתחזיות המוקדמות.

מניית אמזון עלתה ביותר מ-70% במהלך השנה החולפת, והשבוע עלתה בפעם הראשונה מעל רף שווי שוק של 700 מיליארד דולר.

נושאים שצפויים לרכז עניין בדוחות החברה הם מכירות אמזון בתקופת החגים, התוכניות לחנויות פיזיות (ביניהן חנויות רשת הול פודס שנרכשה על-ידי אמזון תמורת כ-15 מיליארד דולר); השותפות בתחום הבריאות עם ברקשייר הת'אווי ו-JP מורגן, עליה הודיעה השבוע; ועדכונים בנוגע למיקום המטה השני של החברה.

במהלך 2017 כולה הכניסה אמזון 177.9 מיליארד דולר - עלייה של 31% לעומת 136 מיליארד דולר בשנה שעברה. למרות הקפיצה בהכנסות, הרווח התפעולי של החברה ירד ב-2% ל-4.1 מיליארד דולר.

מנכ"ל ומייסד החברה, ג'ף בזוס, התייחס בהצהרה שמסר ל"אלקסה" (העוזרת המופעלת בקול מתוצרת החברה): "התחזיות שלנו לאלקסה ב-2017 היו מאוד אופטימיות, ועברנו אותן בהרבה. אנחנו לא רואים הפתעות חיוביות בהיקף כזה לעתים תכופות - אז צפו שנכפיל את המאמצים בתחום".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988