כצפוי: השופט יגאל מרזל יהיה מנהל מערכת בתי המשפט

בחירתו של מרזל לתפקיד התאפשרה אחרי שביום חמישי האחרון מונו פרופ' אלכס שטיין ופרופ' עופר גרוסקופף לשופטי ביהמ"ש העליון: חיות הסכימה למינויו של שטיין, שנחשב למועמד מובהק של שקד, בין היתר בזכות הסכמתה של שקד למינוי של מרזל, המקורב לחיות, למנהל בתיהמ"ש

השופט יגאל מרזל / צילום: דוברות בתי המשפט
השופט יגאל מרזל / צילום: דוברות בתי המשפט

שרת המשפטים, איילת שקד, ונשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, חתמו היום (א') על כתב מינויו של השופט ד"ר יגאל מרזל לתפקיד מנהל בתי המשפט ונשיא של בית משפט מחוזי. מרזל, שמכהן כיום כשופט בבית המשפט המחוזי בירושלים, יחליף בתפקיד את השופט מיכאל שפיצר, שנבחר לאחרונה כשופט בית הדין הארצי לעבודה.

בחירתו של מרזל לתפקיד התאפשרה אחרי שביום חמישי האחרון מונו פרופ' אלכס שטיין, והשופט פרופ' עופר גרוסקופף לשופטי בית המשפט העליון. חיות הסכימה למינויו של שטיין, שנחשב למועמד מובהק של שקד, בין היתר בזכות הסכמתה של שקד למינוי של מרזל, המקורב מאוד לחיות, למנהל בתי המשפט.

השופט מרזל (בן 45, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בירושלים) היה בעבר עוזרו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק. הוא מכהן מזה 8 שנים כשופט של בית המשפט המחוזי בירושלים, שם עסק בעיקר בתחומים האזרחי והמינהלי, וכן כשופט קבוע בהרכב ערעורים. קודם לכן הוא כיהן במשך 5 שנים כרשם בית המשפט העליון. הוא בוגר בהצטיינות יתירה של לימודי תואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן אוחז בתואר ד"ר למשפטים ממוסד זה.

מרזל חיבר שני ספרים ועשרות מאמרים מקצועיים בכתבי עת מובילים בישראל ובחו"ל. הוא שימש כחוקר אורח באוניברסיטאות ידועות ולימד והרצה במסגרות מובילות בעולם. בשל יכולותיו המרשימות והישגיו המקצועיים הרבים הוא אף נמנה לאחרונה עם המועמדים לבית המשפט העליון.

בהתייחסן למינויו של מרזל מסרו נשיאת בית המשפט העליון ושרת המשפטים: "השופט מרזל מביא עמו לתפקיד ניסיון ניהולי עשיר, כמי שלאורך השנים היה שותף לשורה של מהלכים ניהוליים בבתי המשפט, לרבות במסגרת התוכנית האסטרטגית הכוללת למינהל בתי המשפט. תוכנית זו מצויה בשלבי יישום מתקדמים.

"השופט מרזל אף כיהן כרשם האחראי על המינהל בבית המשפט העליון וכן הוא משמש בשנה האחרונה במקביל לכהונתו כשופט, גם כמנהל המרכז להכשרה ולהשתלמות שופטים. גוף זה אחראי על הלמידה וההכשרה של הנשיאים, השופטים והרשמים במערכת וכן על מרכזי ההערכה למועמדים לשפיטה.

"המרכז שהשופט מרזל עומד בראשו זוכה ליוקרה ולהערכה רבים בישראל ובעולם. מרזל אף נבחר לאחרונה כסגן נשיא הארגון העולמי להשתלמות שופטים מיסודו של המשנה לנשיא (בדימוס) שלמה לוין.

"השופט מרזל זוכה להערכה רבה במערכת המשפט ומחוצה לה, ואנו סמוכות ובטוחות כי הוא יוביל את מינהל מערכת בתי המשפט בהצלחה להתמודדות עם האתגרים הרבים העומדים לפתחו, לשיפור ממשי בשירות לציבור ולקידום אמון הציבור במערכת בתי המשפט".

צרו איתנו קשר *5988