עוד מימוש מוצלח: DBSI מכרה שליש ממניות פוינטר ב-10 מ' ד'

החזקה נוספת של DBSI, החברה הביטחונית ראדא, פרסמה היום דוחות לרבעון הראשון בו הכנסותיה צמחו אך הרווח הנקי ירד על רקע עלייה בהוצאות המו"פ והשיווק

יוסי בן שלום /  צילום: תמר מצפי
יוסי בן שלום / צילום: תמר מצפי

חברת ההשקעות הפרטית DBSI רושמת עוד מימוש מוצלח. החברה מכרה קרוב לשליש ממניות פוינטר בהן החזיקה, בתמורה לכ-10 מיליון דולר. העסקה בוצעה בשבוע שעבר לפי מחיר של 14 דולר למניית פוינטר, ובעקבותיה ירדה החזקת DBSI בפוינטר מ-27% ל-18.5%, כששווי ההחזקה הנוכחי שלה הוא 20.5 מיליון דולר. במסגרת העסקה, כ-8.5% מהון המניות של פוינטר "החליף ידיים", כאשר לפי הערכות בשוק, הרוכשים של המניות מידי DBSI הם אלטשולר שחם ועוד שני גופים.

פוינטר טלוקיישן  מספקת פתרונות בתחום של ניהול המשאבים הניידים (MRM), כמו שירותים מבוססי מיקום, ניהול ציי רכב ומעקב אחר נכסים. החברה נסחרת ברשימה המשנית של הנאסד"ק בשווי של 111 מיליון דולר, אחרי עלייה של 28.4% במניה בשנה האחרונה. DBSI, חברת ההשקעות הפרטית של יוסי בן-שלום וברק דותן, היא משקיעה ותיקה מאוד בחברה, ומלווה אותה עוד משנת 2002. בן-שלום מכהן גם כיו"ר הדירקטוריון של פוינטר, ומנכ"ל החברה הוא דוד מחלב.

DBSI הוקמה ב-2002 על-ידי דותן, בנו של בועז דותן ממייסדי חברת אמדוקס, ובן-שלום, שהיה בעבר סמנכ"ל הכספים בקונצרן כור. ברקורד שלה השבחות שווי מרשימות בשורה של חברות פורטפוליו ציבוריות, ביניהן דנאל, טלדור, שגריר, כפרית וראדא.

"ראדא תקטוף את פירות ההשקעה"

מניית ראדא, החברה הביטחונית אליה נכנסה DBSI להשקעה לפני כשנתיים בהשקעה של מיליוני דולרים בודדים, זינקה מאז בשיעור תלת-ספרתי ואפשרה ל-DBSI לממש חלק מההחזקות שלה לאורך הדרך ברווח ניכר. כיום מחזיקה DBSI ב-27.4% ממניות ראדא , שנסחרת ברשימה המשנית של הנאסד"ק בשווי של 83 מיליון דולר.

היום (ד') פרסמה ראדא את דוחות הרבעון הראשון ל-2018. הכנסות החברה צמחו ב-29% ל-6 מיליון דולר, אך הרווח הנקי שלה ירד מרמה של כ-400 אלף דולר ברבעון המקביל לכ-200 אלף דולר ברבעון הראשון של 2018, על רקע עלייה בהוצאות המו"פ והשיווק.

לדברי מנכ"ל ראדא, דב סלע, "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון הראשון, במסגרתן השגנו צמיחה משמעותית בהכנסות, תוך שיפור בשיעורי הרווחיות הגולמית. במבט לעתיד, אנו מצפים לשמר את מומנטום הצמיחה שלנו אל תוך הרבעון השני, ולהציג הכנסות של כ-6.5 מיליון דולר, המייצגות גידול של כ-22% ביחס לרבעון השני אשתקד". סלע הוסיף כי החברה בטוחה ביכולתה "לקטוף את פירות ההשקעות המתמשכות שלנו בפיתוח מכ"מים טקטיים מבוססי תוכנה ורב-משימתיים". 

צרו איתנו קשר *5988