מחיר בזק צנח, אז המפרקים בוחנים סיוע פיננסי לאינטרנט זהב

מהדוח שהגישו היום לבית המשפט עולה כי הם מתכוונים להוציא מכרז למכירת סאטקום וכי הם בוחנים החלפת חלק מהדירקטורים באינטרנט זהב

בזק / צילום: רויטרס
בזק / צילום: רויטרס

המנהלים המיוחדים שמונו לפירוק קבוצת יורוקום, שהייתה בשליטת שאול אלוביץ', הגישו היום דוח ראשון לבית המשפט על פעילותם מאז נכנסו לתפקיד לפני מספר שבועות. מהדוח עולה כי המנהלים המיוחדים, שהם עורכי הדין של שלושת הבנקים הנושים: דיסקונט, פועלים והבינלאומי בוחנים בימים אלה אפשרויות לתמוך באינטרנט זהב לאור מצבה הפיננסי השברירי, הנובע מהירידה החדה במניית בזק - הנכס המרכזי שלה.

"המנהלים המיוחדים ערים לתנודות שער מניות בזק ואינטרנט זהב, והם בוחנים בימים אלה ממש בסיוע גורמים שונים בשוק ההון, חלופות אפשריות הן להשאת התמורה והן לתמיכה אפשרית באינטרנט זהב, כך שניתן יהא לממש את החזקות יורוקום באופן מיטבי", נכתב בדוח. נזכיר כי לפני מספר שבועות פורסם ב"גלובס" כי הבנקים הנושים של יורוקום שוקלים הזרמה לאינטרנט זהב בין אם באמצעות חוב נחות או מתן ערבות, וזאת לצורך ייצוב החברה, והפחתת הלחץ למכור אותה במחיר נמוך ובמהירות. בארבעה חודשים האחרונים איבדה מניית בזק כ-25% משוויה, וגררה את אינטרנט זהב לירידה של מעל 60% בשוויה. הירידה החדה הזו עלולה לסבך את אינטרנט זהב מול בעלי האג"ח שלה, והחלטת המנהלים המיוחדים ביורוקום לבחון אפשרויות לתמוך בחברה נועדה כדי לעצור תרחיש שכזה.

בנוסף לכך מהדוח עולה כי המנהלים המיוחדים: עורכי הדין אמנון לורך, פיני רובין ואורי גאון בוחנים את הצורך בהחלפת חלק מהדירקטורים באינטרנט זהב, ועובדים בימים אלה על גיבוש עמדה בנושא שתוגש לבית המשפט.

עוד עולה מהדוח כי שלושת המנהלים המיוחדים גם נמצאים בקשר עם משרד התקשורת, רשות ניירות ערך ואף פנו למשרד ראש הממשלה ומשרד התקשורת בכל הקשור לנושא היתר השליטה בבזק.

בדוח מפורטים המהלכים שבוצעו ויבוצעו בקרוב לצורך מימוש הנכסים השונים של קבוצת יורוקום. מהדוח עולה כי המנהלים המיוחדים מתכוונים לפרסם בקרוב מכרז למכירת החזקות יורוקום בחברת סאטקום (60%) העוסקת באספקת שירותי תקשורת. ההחלטה לצאת למכרז נעשתה לאחר פגישה ממושכת עם מנכ"ל החברה בה למדו על פעילותה והפוטנציאל שלה. שווי השוק של מניות יורוקום בחברה עומדות כיום על כ-25 מיליון שקל. המנהלים המיוחדים גם בוחנים החלפת חלק מהדירקטורים בסאטקום.

עוד עולה מהדוח כי המנהלים המיוחדים גם מקיימים שיחות עם משפחת וייל המחזיקה ביחד עם יורוקום בחברת איתג הפעילה בתחום הנדל"ן ברומניה. "בימים אלה המנהלים המיוחדים מתעתדים להיפגש עם נציגי משפחת וייל בין היתר על מנת לבחון את מהות פעילות החברה והאופן המיטבי למימושה", נכתב בדוח.
עוד נציין כי מאז מונו המנהלים המיוחדים הם מימשו את החזקות יורוקום בחברת האנרגיה אנלייט תמורת 133 מיליון שקל בהפצה למוסדיים. עמלה בגובה של 1.5% צפויים לקבל המפיצים והיועץ בהפצה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988