"חוצה גבולות": משטרת ישראל חשפה רשת יבוא וסחר בנשים

הרשת הבינלאומית הפעילה בתי בושת בערים ירושלים חיפה ואשקלון • במסגרת פעילות המשטרה נעצרו הבוקר 12 חשודים

מעצר נוסף של סוחרי נשים / שאטרסטוק
מעצר נוסף של סוחרי נשים / שאטרסטוק

משטרת ישראל חשפה היום (ג') רשת שעסקה ביבוא וסחר בנשים לישראל למטרת העסקתן במתן שירותי מין. מהפרטים שהותרו בפרסום עולה, כי הרשת הפעילה לא פחות מ-8 בתי בושת ברחבי הארץ, שפעלו תחת חסותה של "המאדאם". 

החקירה נוהלה בחודשים האחרונים במשטרת ישראל, וקיבלה את הכינוי "חוצה גבולות", הביאה לאיסוף ראיות נגד מספר חשודים בעבירות חמורות של סחר בנשים וייבוא שלהן לארץ למטרת עיסוק במתן שרותי מין בתשלום.

בשעות הבוקר המוקדמות, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרים ובלשים כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר על בתי הדירות בירושלים, חיפה ואשקלון, בהם עפ"י החשד פועלת רשת בתי הבושת.

במסגרת הפעילות הבוקר נעצרו 12 חשודים בהם ה"מאדאם", בן זוגה, בנה ואחרים בחשד ליבוא הנשים וסרסרות לזנות. עוד עוכבו 8 נשים שעפ"י החשד עסקו במתן שירותי מין. כלל החשודים נעצרו נחקרו והובאו בפני בית המשפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.

שיתוף פעולה של מספר גורמים

חקירת המשטרה החלה בחודש יוני השנה. זאת, בעקבות מידע שהתקבל במשטרה (בשיתוף פעולה עם רשויות מעבר הגבולות בנתב״ג), לפיו אישה מסוימת ובן זוגה ייבאו אישה מחו"ל למטרת סיפוק שירותי מין בבתי הבושת שבניהולם.

לפי המשטרה, ממצאי החקירה הצביעו כי מלבד זוג החשודים, ישנה כנופיה היררכית המתנהלת באופן שיטתי, כאשר לכל אחד מחבריה תפקיד מוגדר בשרשרת הייבוא והעסקת הנשים הצעירות בזנות.

עם התקדמות החקירה, פענחו חוקרי משטרה את השיטה שבאמצעותה איתרו את הנשים במדינות חוץ (אוקראינה וגאורגיה) ע"י אנשי קשר המתגוררים במדינות אלו שפרסמו הצעות עבודה באתרי אינטרנט מקומיים לנשים צעירות, ולאחר שהאחרונות השאירו פרטיהן באתר, הוצעה להן העבודה בישראל. אלו שאותרו ונמצאו 'מתאימות', תודרכו על ידי החשודה "המאדאם", שעל פי החשדות הקיימים, דאגה לשלוח איש קשר מישראל שפגש את הנשים בחו"ל והגיע עימן בטיסה ארצה.

אותן נשים שהגיעו ארצה, נאספו על ידי "המאדאם", בן זוגה או בנה הן והועברו לאחד מ-8 בתי הבושת הפרוסים בישראל בערים ירושלים חיפה ואשקלון. עם התקדמות החקירה הסמויה, עלה כי אותה "מאדאם" ניהלה את הרשת יחד עם בן זוגה שהיה אחראי על הפן הכלכלי. ברשת פעלו על פי החשד גם בנה וחשודים נוספים שפעלו לשכור הדירות עבור הנשים ושדאגו להעביר הצעירות מבית בושת אחד לשני.

בחיפוש ובפשיטה שביצעה היום המשטרה בדירות ששימשו בין השאר לבתי הבושת, נתפסו בין היתר כסף מזומן, מכשירי סלולר, דרכונים, כספות ומסמכים רבים. במקביל פשטו השוטרים על ביתם של בני הזוג החשודים העיקריים, אשר, עפ"י החשד, ניהלו את רשת איתור הנשים בחו״ל הבאתן ארצה וניהול בתי הבושת.

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהמעורבים חשודים בעבירות הנוגעות לביטוח הלאומי וחקירה זו מנוהלת בשת"פ יחידת החקירות של הביטוח לאומי. החקירה נערכה מזה מספר חודשים, בלווי פרקליטות מחוז ירושלים.

מהמשטרה נמסר, כי מקרה זה מצטרף לפעילות המשטרתית נגד העוסקים ביבוא נשים לצורך העסקתן במתן שירותי מין וסרסרות וכן לפעילות נגד בתי בושת נוספים שנחשפו ונסגרו ע"י המשטרה במהלך השנה האחרונה בירושלים. עוד צוין, כי לא ייתכן שבבתי מגורים בהם מתגוררות משפחות וילדים, ינוהלו בתי בושת ובהם מועסקות נשים בזנות.

עוד נמסר מהמשטרה, כי היא תמשיך לפעול למיגור הפשיעה בתחומי מדינת ישראל ומחוצה לה, וזאת על מנת להגן על הציבור הנורמטיבי ולמנוע עבירות המביאות ביזוי כבוד האדם ובמיוחד סחר והעסקה בזנות.

צרו איתנו קשר *5988