הנקראות ביותר

אונ' תל אביב חוגגת הצטרפות לתחום החם של הבלוקצ'יין

בפקולטה לניהול ע"ש קולר יוקם מכון מחקר ליישומי בלוקצ'יין ביוזמת ובתרומת איש העסקים משה חוגג, בסך של 7 מיליון שקל

פרופסור יוסף קלפטר משה חוגג פרופסור משה צבירן ופרופסור דן עמירם/ צילום: יהונתן צור
פרופסור יוסף קלפטר משה חוגג פרופסור משה צבירן ופרופסור דן עמירם/ צילום: יהונתן צור

בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב יוקם מכון מחקר ליישומי בלוקצ'יין ביוזמת ובתרומת איש העסקים משה חוגג, בסך של 7 מיליון שקל.

ייעודו של המכון לקדם את המחקר, ההוראה והפצת הידע בתחום יישומי טכנולוגיית הבלוקצ'יין - טכנולוגיית מחשוב המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת באינטרנט ואימות של טרנזקציות בין צדדים שונים, ללא צורך בישות ניהול מרכזית.

המכון יקצה משאבים למחקרים רב-תחומיים בשילוב בין חוקרים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם לבין מנהיגים בתעשייה, על מנת לפתח את הידע ואת הגישות המומלצות ליישום טכנולוגיות הבלוקצ'יין בעולם העסקים ובתחומים נוספים, דוגמת בריאות, משפטים, ממשל ועוד. כן יכשיר המכון את דור העתיד של היזמים, המנהלים והמשתמשים בתחום.

פרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול, מיועד לשמש כראש המכון. ד"ר יעקב מנדל יכהן כמנהל.

משה חוגג אמר בטקס חתימת ההסכם: "אני שמח שנמצא החיבור הנכון והדרוש כל כך בין עולם היזמות והעסקים לאקדמיה. מדובר בהמשך טבעי של השקעה בתחום החינוך של סטודנטים בישראל, בה אני מאמין ורואה חשיבות עליונה. המכון יאפשר מחקר מעמיק ויתרום להאצת הפיתוח הטכנולוגי ויישומיו במרבית תחומי החיים שלנו, לטובת יזמים ועסקים בארץ ובעולם. אני מאמין כי באמצעות הענקת ידע, כלים מעשיים ומלגות לסטודנטים נסייע להכשרת דור העתיד שיוביל את קידום המהפכה הטכנולוגית הבאה".

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא האוניברסיטה, בירך על הקמת המכון והודה לחוגג על תרומתו הנדיבה: "המכון החדש מהווה נדבך נוסף בפעילות הענפה של אחת האוניברסיטאות המובילות במחקר, בטכנולוגיה וביזמות. המכון יביא לידי ביטוי את החדשנות בקידום המחקר על יישומיה של טכנולוגיה הנמצאת כעת בתחילת דרכה ועתידה לחולל שינויים מרחיקי לכת".

חוגג הנו יזם הייטק המושקע במספר חברות טכנולוגיה ישראליות ובינלאומיות. בשנים האחרונות חוגג מוביל, יוזם ומשקיע במספר רב של חברות טכנולוגיות, ובתוך כך מוביל השקעה במטבעות דיגיטליים וחברות בלוקצ'יין בישראל ובעולם. 

טקס חתימת ההסכם נערך במהלך תקופת החגים, בהשתתפות פרופ' קלפטר, עמוס אלעד, סגן נשיא האוניברסיטה לקשרי חוץ, פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר, פרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול, עו"ד עדי אולמרט, מנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת ת"א, ויעל רגב, מנהלת אגף קשרי חוץ באוניברסיטה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות