היועמ"ש מבהיר את הליך בדיקת החומרים על המועמדים למפכ"לות

משרד המשפטים פרסם הערב כי סוכם בין רוני אלשיך ואביחי מנדלבליט שכל מידע רלוונטי על המועמד לתפקיד המפכ"ל הבא יעבור מיועמ"ש משטרת ישראל למשנה ליועמ"ש הממשלה • היום הבהיר מנדלבליט כי שיתוף-הפעולה ההדוק בינו לבין מפכ"ל המשטרה מתקיים כתמיד

בעקבות פרסומים שונים לגבי העברת חומרים ממפכ"ל המשטרה ליועץ המשפטי לממשלה בנוגע למועמדים השונים לתפקיד המפכ"ל הבא, מסר הערב (א') דובר משרד המשפטים את הדברים הבאים:

לפני מספר שבועות, עוד טרם פורסמו שמות המועמדים, פנה מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ליועמ"ש לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, על מנת להתייעץ באשר לדרך הראויה של העברת מידע המצוי ברשותו של המפכ"ל אודות המועמד לתפקיד המפכ"ל הבא, לכשיוצג לאישור ועדת גולדברג. לפי משרד המשפטים, בשיחה סוכם כי כל מידע רלוונטי יועבר בציר המקצועי של יועמ"ש משטרת ישראל מול המשנה ליועמ"ש לממשלה (משפט מינהלי-ציבורי), עו"ד דינה זילבר, שמונתה מטעם היועמ"ש לממשלה לרכז את הנושא, ושלצורך כך אף נפגשה עם מפכ"ל המשטרה לבקשתו. כל זאת לצד חובתו של המפכ"ל לדווח לוועדה על כל מידע רלוונטי בבוא העת.

לדברי משרד המשפטים, במסגרת התהליך, פנתה עו"ד זילבר ליועמ"ש המשטרה לצורך קבלת מידע רלוונטי בכתב, כאשר במוצאי השבת הקודמת, נשלחה תזכורת להזדרז עם העברת המידע. במהלך השבוע שעבר התקיים שיח של שאלות ותשובות, כאשר יועמ"ש המשטרה מבצעת בדיקות נוספות על פי שאלות שקיבלה עד להשלמת התהליך.

במקביל לשיח המתואר, קיים היועץ המשפטי לממשלה, יחד עם פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, ועו"ד זילבר, שיח עם השר לביטחון הפנים לגבי המועמדים השונים, לשם בחינת מידע רלוונטי הנוגע להם. לאחר השלמת הבחינה של הדברים, העביר היועץ המשפטי לממשלה את חוות דעתו המשפטית לשר לביטחון הפנים.

המשך ההתקדמות בהליך המינוי כפוף לבדיקת הוועדה המייעצת לאישור מינויים בכירים, בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס אליעזר גולדברג, ביחס למועמד שנבחר ע"י השר לביטחון פנים, ניצב (בדימוס) משה (צ׳יקו) אדרי.

על רקע הודעת משרד המשפטים, היועמ"ש לממשלה מבהיר כי אין לו כל טענה כלפי מפכ"ל המשטרה בגין העברת החומרים לגבי המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא; שיתוף-הפעולה ההדוק בין היועמ"ש לממשלה לבין המפכ"ל מתקיים ויימשך כתמיד.

משרד המשפטים מציין כי בפני הוועדה יונחו החומרים הרלוונטיים לצד חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. בהמשך, נדרשת החלטת ממשלה על-מנת לאשר את המינוי באופן סופי.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988