המסחר וול סטריט ננעל באדום: מדד נאסד"ק איבד מעל 3%, מניית פייסבוק צללה

מגזר הטק משך את המדדים מטה • דיווחים שונים על פייסבוק הפילו את המניה • יו"ר ניסאן מוטורס צפוי להיעצר בטוקיו בחשד להפרה של חוקי המסחר הפיננסי ביפן • אפל הודיעה על קיצוץ הייצור של 3 מהאייפונים החדשים • מנהל המו"מ של סין מול ארה"ב גילה סקפטיות בנוגע להסכם סחר

פעיל בוול סטריט /צילום: רויטרס
פעיל בוול סטריט /צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

יומו הראשון של שבוע המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים חדות. את המגמה השלילית הוביל מדד נאסד"ק כללי  שאיבד מעל 3%, מדדי דאו ג'ונס  ו-S&P 500  ירדו 1.6% בממוצע.

מניות הטק ספגו חבטה היום לאחר דיווחים כי ממשלת סין תרחיב את חקירותיה בחברות סמסונג, מיקרון ו-SK Hynix לאחר שנמצאה "תשתית ראייתית לעבירות רציניות".

מניות FAANG (פייסבוק , אפל , אמזון , נטפליקס , גוגל ) נפלו. ציטוטים רבים ולא מחמיאים של מארק צוקרברג צפו לתקשורת וגררו את מניית פייסבוק  למטה. אפל  הודיעה על קיצוץ הייצור של שלושה מהאייפונים החדשים והמניה ירדה בכ-4%.

מניית אנבידיה  המשיכה לצלול לאחר פרסום דוחות מאכזבים מאוד ביום שישי האחרון ומשכה איתה את שאר מניות השבבים, מיקרון  ו-אדוונס מיקרו דיוויס  בלטו בירידות גם כן.

הירידות בשווקים לא פסחו גם על מניות חברות התוכנה, ביניהן אדובי  ומיקרוסופט .

מחוץ לטק, מניית ניסאן מוטורס  צללה בעקבות הדיווח על מעצרו הצפוי של יו"ר החברה בטוקיו.

במדיה, מניות ויאקום  וסי.בי.אס  ירדו לאחר דיווחים כי ייתכן ויתאחדו עם חברת Take-Two , שמנייתה איבדה 4.7%.

22:00

שעה לפני נעילת המסחר, אין הרבה שינויים בבורסות בוול סטריט. כל המדדים העיקריים, נאסד"ק כללי , דאו ג'ונס  ו-S&P 500  ממשיכים לרדת.

מניות FAANG יורדות כולן בהובלת מניית פייסבוק  שיורדת בלמעלה מ-5%.

אנבידיה  מובילה את הירידות במניות השבבים.

עוד נופלות במגזר הטק מניות התוכנות - אורקל , סיילספורס.קום , מיקרוסופט  ואדובי  כולן יורדות בשעה זו.

20:30

נמשכות ירידות השערים בבורסות בוול סטריט, מדד דאו ג'ונס  יורד בשעה זו ב-422 נקודות, הנאסד"ק  צולל ב-2.7% ו-S&P 500  יורד גם כן.

הלחץ מהשבוע שעבר עדיין מורגש בקרב המשקיעים שלא ממהרים לחזור לשגרה, ברקע מגזר הטק מושך את המדדים מטה.

מניות FAANG - פייסבוק , אפל , אמזון , נטפליקס  ואלפאבית  (חברת האם של גוגל) כולן יורדות בשעה זו בהובלת פייסבוק שחוטפת אש לאחר דיווחים מאוד לא מחמיאים על החברה.

מניות השבבים ממשיכות לרדת בהובלת אנבידיה , שממשיכה בהתרסקות שלה מאז יום שישי האחרון, גם במניות מיקרון  ו-AMD  מעמיקות הירידות.

מניית JD.com  היפנית יורדת לאחר פרסום דוחות כספיים מאכזבים לרבעון.

גם במניות המדיה המצב לא מזהיר, ויאקום  וסי.בי.אס  יורדות.

19:30

נמשכת המגמה השלילית בשוקי וול סטריט: שלושת המדדים העיקריים, נאסד"ק , דאו ג'ונס  ו-S&P 500  יורדים בהובלת הנאסד"ק שיורד 2.5% בשעה זו.

מניות הטק ממשיכות ליפול, ביניהן נטפליקס , אלפאבית , אמזון  ומניות השבבים אנבידיה AMD  ומיקרון . המגזר כולו מושך את מדד נאסד"ק למטה.

מניית חברת מחשוב הענן סיילספורס , שרכשה לאחרונה את דאטורמה הישראלית, יורדת כמעט 7% בשעה זו.

מניית ניסאן  ממשיכה ליפול לאחר הדיווח שהיו"ר קרלוס גוהן צפוי להיעצר בטוקיו.

המסחר באירופה ננעל בירידות שערים, מניית רנו   התרסקה ב-9%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח היום במגמה שלילית כאשר כל המדדים העיקריים, S&P 500, נאסד"ק ודאו ג'ונס יורדים ב-0.3% בממוצע.

מניית אפל יורדת בעקבות דיווח מוקדם יותר של הוול סטריט ג'ורנל כי החברה קיצצה את ייצור 3 ממכשירי האייפון החדשים.

מגזר הטק רושם ירידות בעקבות דיווחים על "הפרות אמון רציניות" בקרב חברות סמסונג, מיקרון  ו-SK Hynix. עוד פורסם כי סין תעמיק את חקירותיה אצל שלוש ענקיות השבבי הזכרון.

המסחר באירופה מתנהל במגמה חיובית.

15:00

התשואה על איגרות החוב הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב מטפסות בצל המתח סביב מלחמת הסחר, וזאת לקראת פגישת טראמפ ונשיא סין בשבוע הבא. מוקדם יותר היום, מנהל המגעים לשיחות הסחר מול ארה"ב אמר כי בייג'ין אינה מסוגלת לחשוב עמוק מספיק בנוגע לגישתה לסכסוף, וכי "מעולם לא נשיג עסקה".

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאבדים כעת עד 0.4%.

12:00

קרלוס גוהן, יו"ר ניסן מוטורס, צפוי להיעצר בטוקיו בחשד להפרה של חוקי המסחר הפיננסי ביפן, כך דיווח העיתון "אשאי" היפני. סוכנויות הידיעות מדווחות כי בעקבות מידע פנימי החלה ניסאן לפני מספר חודשים בחקירה פנימית נגד גוהן ומנהל בכיר נוסף בחשד שדיווחו על הכנסות ופיצויים מופחתים לאורך זמן כדי להפחית את עלות השכר המדווחת של המנכ"ל. מניית רנו צונחת בתגובה ביותר מ-12% בבורסת פרנקפורט.

ענקית הטכנולוגיה אפל  הודיעה על קיצוץ הייצור של 3 ממכשירי האייפון החדשים.

 

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות כאשר מדד הדאקס הגרמני עולה 0.6%, הקאק הצרפתי מטפס בשיעור דומה והפוטסי הבריטי עולה 0.4%.

באסיה, מדד הניקיי טיפס 0.65%, מדד שנחאי עלה 0.9%, הונג קונג עלתה 0.7%.

6:15

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה חיובית, למעט מדד S&P/ASX 200  האוסטרלי שיורד. כך, ניקיי , שנחאי , הנג סנג  וקוספי  נסחרים בעליות שערים. 

המסחר בוול סטריט ננעל ביום שישי האחרון במגמה מעורבת, דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ואילו נאסד"ק ירד. המסחר באירופה נסגר בירידות.

הנפט  נסחר הבוקר בעליות. כעת מחיר חבית עומד על 57.1 דולר. שבוע שעבר נסחר הנפט בירידות חדות וכעת הוא נמצא במרחק של בכמעט 30% מהשיא האחרון - כלומר, עמוק בטריטוריה דובית. כתוצאה מהירידה החדה בתקופה האחרונה במחירי הנפט נרשמה בשוק המקומי, כמו גם בעולם, ירידה בציפיות האינפלציה הנגזרות. 

הדולר האמריקאי נחלש הבוקר ב-0.08% מול הין היפני ומתחזק ב-0.07% מול היואן הסיני. 

הליש"ט  נחלשת הבוקר ב-0.02% מול הדולר, לאחר שירדה בחדות בשבוע שעבר. הידיעה על גיבוש הסכם מול האיחוד בשבוע שעבר הצליחה להקפיץ את הליש"ט, ויום לאחר מכן כינסה ראשת הממשלה, תרזה מיי, את שריה לאשר את ההסכם - והליש"ט הגיבה בעלייה חדה. ואולם, עם התפטרות השרים בבריטניה נרשמה ירידה חדה של עד 1.8% בליש"ט נוכח האירועים - הירידה היומית החדה ביותר מול האירו מאז 2016. שער הליש"ט צפוי להמשיך לרכז עניין, ככל שיגיעו עדכונים לגבי הברקזיט. ב-25 בנובמבר טיוטת ההסכם תשלח לאישור פסגת האיחוד האירופי

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988