על רקע תחילת מיזוג רשת-עשר: ועד העובדים ברשת הכריז על סכסוך עבודה

ועד העובדים של רשת, שהוקם רק בתקופה האחרונה, הכריז על סכסוך עבודה בשל חשש שהשינויים המבניים המתוכננים יביא לפגיעה בעובדים

מיזוג רשת וערוץ עשר / צילום: שאטר
מיזוג רשת וערוץ עשר / צילום: שאטר

זמן קצר לאחר שהחלה החפיפה בין אבי צבי, המנכ"ל היוצא של רשת, ליוסי ורשבסקי, המנכ"ל של ערוץ הממוזג, מתגלגל לפתחם האתגר הראשון: ועד העובדים של רשת, שהוקם רק בתקופה האחרונה, הכריז על סכסוך עבודה בשל חשש שהשינויים המבניים המתוכננים יביא לפגיעה בעובדים.

הועד מאוגד בהסתדרות שהוציאה בשעות האחרונות הודעה לעובדים: "ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברשת על רקע המיזוג הצפוי של החברה עם ערוץ עשר. זאת מכיוון שלא הושלם עדין המו"מ עם עובדי רשת להסדרת זכויותיהם בעקבות המיזוג. הסכסוך נוגע לכ- 220 עובדים בהם טכנאי שידור, עובדי שיווק ומכירות, פרומו, דיגיטל, כספים מנהל ומזכירות.

עוד נכתב כי ע"פ הצהרת בעלי המניות של שני הערוצים הערוץ הממוזג צפוי להתחיל את שידוריו בינואר 2019. עובדי רשת חוששים שהדבר יביא לשינויים מבניים וארגוניים אשר יסכנו את ביטחונם התעסוקתי. משמעות הכרזת הסכסוך שעובדי רשת יוכלו לנקוט צעדים ארגוניים בסוף החודש לפני תחילת השידורים המשותפים.

נזכיר כי לפני מספר ימים הנהלת רשת הודיעה לעובדים כי הם מכירה בזכותם להתאגד. במייל שקיבלו העובדים הודיעה סמנכ"ל כוח-האדם ברשת, לימור שאקו, על כך שההנהלה מכבדת את זכויות העובדים להתאגד, והוסיפה כי "במשך כ-12 שנים פועלת ההנהלה הנוכחית, בגיבוי מלא של בעלי המניות, לדאוג לביטחון כלל עובדי רשת 13 ורווחתם ללא יוצא מהכלל, וכך גם ממשיכה ותמשיך לעשות בימים אלה. כל מידע אמין ורלוונטי יובא בפני כלל עובדי רשת 13, כפי שנעשה לאורך כל התהליך. מאז ומעולם הנהלת רשת 13 קיימה ומקיימת עם כלל עובדיה (ללא יוצא דופן) מדיניות דלת פתוחה, ותמשיך כך בשיח מכבד, אחראי וחיובי".

עוד טרם חתימת הסכם המיזוג כשהתרבו האינדיקציות לכך שבמסגרת המיזוג רשת תהיה הגוף הקולט, אך ההובלה תהיה בידי מנהלי ערוץ עשר, החליטו עובדי רשת להתאגד. למרות שישנם לא מעט פרילנסרים שעובדים ברשת, ההתאגדות היא של השכירים בלבד- זאת כאמור תחת כנפי ההסתדרות.

מהנהלת רשת נמסר: "רשת 13 מצרה על התגובה האוטומטית שבה נקטה ההסתדרות בהודעה על סכסוך עבודה. התארגנות עובדי רשת החלה לאחר ההחלטה על המיזוג והודעת הפרישה של מנכ"ל רשת 13, אבי צבי. מרגע התארגנות עובדי רשת (שהייתה לאחר ההחלטה על המיזוג) , הנהלת רשת 13 הכירה בה ומאותו רגע היא מנהלת עם נציגות העובדים שיח פתוח ודיאלוג ישיר וענייני. לכשיושלם הליך המיזוג ויגובש מבנה החברה הממוזגת ופעילותה ניתן יהיה לקיים דיאלוג אופרטיבי יותר. הודעה על סכסוך עבודה בשלב מקדמי כאמור, הוא רתימת העגלה לפני הסוסים. הנהלת רשת תמשיך לנהל דיאלוג ענייני, פתוח ומכבד עם כלל עובדיה".

צרו איתנו קשר *5988