על המשך הדרמה בשווקים, וגם: העישון מזיק למשקיעים - כך נפלה גלוברנדס ב-30% מאז ההנפקה | האזינו לפודקאסט

מפיצת הממתקים והסיגריות גלוברנדס פרסמה השבוע אזהרת רווח ששלחה את המניה לצניחה חופשית בשיעור דו ספרתי • רק במאי האחרון החברה הונפקה לציבור בזמן שהיתה בשיאה • לאחר הצניחה בעלי השליטה רכשו בזול מניות שהציבור קנה ביוקר • וגם, הדרמה בשווקים נמשכת • 30/12/2018-05/01-2019

מותג סיגריות שמפיצה גלוברנדס /  צילום:יחצ
מותג סיגריות שמפיצה גלוברנדס / צילום:יחצ

לאחר שהונפקה במאי האחרון לפי שווי של 670 מיליון שקל, מפיצת הממתקים והסיגריות גלוברנדס פרסמה השבוע אזהרת רווח ששלחה את המניה לצניחה חופשית בשיעור דו ספרתי. מפיצת הסיגריות והממתקים הודיעה על הרעה בתנאי חוזה שחידשה עם אחד מספקיה המרכזיים, שצפויה לגרום לירידה ניכרת ברווחיה בשנים הקרובות.

מאז ההנפקה שוויה של החברה נחתך בשליש, וקשה שלא לשאול האם הסיכונים הללו לא היו ידועים למנהלי החברה לפני שהפכה לציבורית בשיא פעילותה, וכעת נכנסת לתקופה מאתגרת, לא לפני שרתמה את כספי הציבור לצורך העניין. אם לא די בכך, בשוך הסערה בעלי השליטה רכשו מניות כצעד בונה אמון, אך בשורה התחתונה, אלו רכשו בזול את מה שהציבור קנה ביוקר.

וגם, הדרמה בשווקים נמשכת. לאחר העליות החדות שנרשמו בשבוע שעבר, השווקים יורדים כעת בשיעור חד ומעוררים את החשש להמשך הנפילות. כפי שכתבנו בשבוע שעבר, העליות שנרשמו בזמנו היו הפוגה קצרה.

האזינו:

 ליתר פרקי השבוע של גלובסטוק:

יש דבר אחד שנתניהו מפחד ממנו יותר משימוע לפני הבחירות

בר רפאלי העזה להפוך לכוכבת בינלאומית. ואז הגיעו הבעיות

"נתניהו דווקא אוהב לדבר עם סביבת עיתונאים. או לפחות עושה הצגה"

צרו איתנו קשר *5988