מה הקשר בין הסטורי של נתניהו לבר רפאלי, רייצ'ל ורוס ועדן ושוקי?

זמן קצר לאחר "ההודעה הדרמטית" בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו, פנה ראש הממשלה לעוקביו באינסטגרם וביקש מהם להשלים את המשפט: "שוחד בלי כסף זה כמו..."

בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ

עמוד האינסטגרם הרשמי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, המקום שבו יועצי הניו מדיה שלו מעלים את נאומי ומסריו המעונבים, הפך אתמול בלילה (ב') לדף מסרים שמזכיר יותר חשבונות של תלמידות תיכון, מעריצות של אנה זק. 

זמן קצר לאחר "ההודעה הדרמטית" בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו, במהלכו קרא ראש הממשלה לעימות בינו ובין עדי המדינה "אפילו בשידור חי", המשיך ראש הממשלה, בעמודי הרשתות החברתיות שלו באותו הקו.

חשבון הטוויטר הרשמי של ראש הממשלה צייץ "קרעתם אותי בסטורי. כנסו לאינסטגרם שלי!".

בעמוד האינסטגרם שלו, תחת הסטורי הביא נתניהו אינספור דוגמאות למה לא מדובר בשוחד כאשר אין תמורתו כסף, טענה שהיא אולי מצחיקה גרפית אך רחוקה מן החוק הישראלי (שוחד הוא גם תמורת שווה-כסף). כך, ראש הממשלה כתב כי "שוחד בלי כסף זה כמו חביתה בלי ביצה" וביקש מעוקביו לתת לו רעיונות נוספים דומים.

  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
  • צילום מסך מהאינסטגרם
 

בהמשך הועלו בסטורי של ראש הממשלה מיצגים גרפים נוספים, אולי בהסתמך על הצעות הגולשים (לא ברור אם זה אכן מן הגולשים, או מצוות הניו מדיה שלו). אחד הסליידים הראה צילום בתקריב של הכור בדימונה ונכתב שם: "שוחד בלי כסף זה כמו דימונה בלי *מפעל טקסטיל".

יועציו הפוליטיים בקמפיין הבחירות הם אנשים בשנות העשרים לחייהם: יועץ הניו־מדיה במשרד ראש הממשלה טופז לוק התפטר מתפקידו במשרד ראש הממשלה ועבר לעבוד בקמפיין לצידו של יועץ הניו־מדיה והדובר של נתניהו מטעם הליכוד, יונתן אוריך. שניהם שירתו שירתו בדובר צה"ל בתקופה שבה שירת שם גם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה והם חבריו. יועצת התקשורת של ראש הממשלה, שיר כהן, גם היא אחת מן הצעירים המקיפים את נתניהו, לא עזבה את תפקידה כעובדת מדינה והיא מקפידה על ריחוק מן הרשתות החברתיות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988