רפאל תספק מערכות "מעיל-רוח" נוספות לצבא ארה"ב בשווי כולל של מעל 200 מיליון דולר

מדובר בהזמנה נוספת על חוזה האספקה שנחתם ביוני 2018 הכולל הצטיידות של מספר חטיבות אברמס • בכירים ברפאל: "מדובר בהבעת אמון עצומה של האמריקאים במערכת הגנה ישראלית לכוחותיהם"

רפאל תספק מערכות מעיל-רוח נוספות לצבא ארה"ב / צילום: דוברות רפאל
רפאל תספק מערכות מעיל-רוח נוספות לצבא ארה"ב / צילום: דוברות רפאל

חברת רפאל וחברת ליאונרדו DRS מודיעות היום (ד') כי קיבלו הזמנה נוספת לאספקת מערכות "מעיל-רוח" לטנקי האברמס בצבא היבשה האמריקאי ובמארינס. השלב הראשוני יהיה בהיקף של 79.6 מיליון דולר, ובסך היקף כולל של מעל ל-200 מיליון דולר בתום ההצטיידות.

מדובר בחוזה משלים, נוסף על החוזה בסך 193 מיליון דולר שנחתם ביוני האחרון להצטיידות של מספר חטיבות אברמס. לאור ההתבססות בשוק האמריקאי, כבר במהלך חודש פברואר 2019 הוזמנו שתי החברות על-ידי צבא ארה"ב לסבב הדגמות וניסויים של מערכת "מעיל-רוח קלה" גם לרכבי הסטרייקר של הצבא האמריקאי.

כזכור, באוגוסט האחרון הובילו רפאל וליאונרדו DRS סדרת ניסויים מוצלחת של מערכת "מעיל-רוח קלה" על נגמ"ש בראדלי אמריקאי, שהתקיימה בשדה הניסויים הלאומי בשדמה בהשתתפות פעילה של בכירים אמריקאים. סדרת הניסויים הסתיימה בהצלחה יוצאת דופן של 95% יירוטים של טילים ורקטות מסוגים שונים בכ 300 תרחישים. הפעילות עם הצבא האמריקאי על נגמ"ש הסטרייקר היא פעילות המשך לפעילות בשדמה.

"חברת לאונרדו DRS גאה באמון שמביע הצבא האמריקאי בהחלטתו לצייד חטיבות לוחמות אמריקאיות במערכת מעיל-רוח", כך אומר היום אהרון הנקינס, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת מערכות קרקעיות בליאונרדו DRS. "אנו מחויבים באופן מלא לעמוד בדרישות הלקוחות שלנו ופועלים במקביל בכדי לספק מענה נוסף לצרכים המבצעיים של פלטפורמות לחימה קרקעיות נוספות בארה"ב".

"הזכייה הזו היא הבעת אמון של הצבא האמריקאי במערכת ישראלית. יחד עם זאת, אנו ברפאל ממשיכים בפעילות, ובימים אלה אנו מתחילים בשיווקה של מערכת מעיל-רוח קלה, אשר יודעת לספק את אותן יכולות ואותם הביצועים, בתוך 'חבילה' קטנה בהרבה", כך אומר היום משה אלעזר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל. "אנו ממשיכים להעמיק את ההובלה שלנו בעולם בכל הקשור להגנה אקטיבית ולעמדות נשק, תוך שאנו מתמחים בפיתוח סט יכולות המשלב מערכות הגנה אקטיבית ויכולות של עמדות נשק הנשלטות מרחוק, ובכך מביאים לשוק העולמי את הפתרון האינטגרטיבי , האמין והקל ביותר". יודגש כי חברת רפאל מכרה עד היום כ-1,500 מערכות "מעיל-רוח", ומעל ל-1,000 עמדות נשק בקוטר בינוני.

מערכת "מעיל-רוח", שפותחה על-ידי רפאל, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה בעולם, שכבר נוסתה בהצלחה בשדה הקרב ומספקת יכולת שרידות ותמרון לכוחות. מאז יירוטה המבצעי הראשון במארס 2011 הוכחה המערכת כבר פעמים רבות בשדה הקרב, בעיקר בעת מבצע "צוק איתן" והותאמה לסוגי רק"ם נוספים. המערכת מותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר. המערכת נמצאת תחת חוזים לאספקה שבסופם תהיה מותקנת על למעלה מ-1,000 פלטפורמות בצה"ל. המערכת מספקת הגנה מוכחת נגד טילי נ"ט ומגוון רחב של איומים מהמתקדמים ביותר בעולם. 

צרו איתנו קשר *5988