אחרי קדנציה של 5 שנים בבנק ישראל: המשנה לנגיד נדין בודו-טרכטנברג תפרוש בסוף פברואר

"אני גאה בהישגים רבים שהשגנו תוך התמודדות מתמדת עם סוגיות מקצועיות ומורכבות, לצד העשייה המשותפת עם הסביבה הציבורית והשלטונית בישראל", אמרה  בודו-טרכטנברג • נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "נדין קיבלה על עצמה את האחריות להובלת הבנק עם סיום תפקידה של הנגידה"

נדין בודו טרכטנברג, המשנה לנגיד בנק ישראל / צילום: תמר מצפי
נדין בודו טרכטנברג, המשנה לנגיד בנק ישראל / צילום: תמר מצפי

המשנה לנגיד בנק ישראל, ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, תסיים את תפקידה בסוף פברואר, בתום קדנציה של 5 שנים.

ד"ר בודו-טרכטנברג נכנסה לתפקידה במארס 2014, לאחר שמונתה על ידי הממשלה בהמלצת נגידת בנק ישראל דאז, ד"ר קרנית פלוג. בהתאם לחוק בנק ישראל שימשה כחברה בוועדה המוניטרית ובמועצה המנהלית של הבנק. היא ייצגה את בנק ישראל במספר ועדות ציבוריות: הוועדה לקביעת חלק המדינה במשאבי טבע לאומיים ("ועדת ששינסקי 2"), הוועדה להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים והפיננסיים הנפוצים ("ועדת שטרום").

בין תחומי האחריות שלה בבנק ישראל, ד"ר בודו-טרכטנברג הייתה ממונה על החטיבה למידע ולסטטיסטיקה, עמדה בראשות ועדת ההיגוי העליונה להקמתה של המערכת לשיתוף נתוני אשראי ביחד עם מנכ"ל משרד האוצר, וליוותה את תהליך החקיקה של חוק נתוני אשראי ואת פרויקט ההקמה של המאגר בבנק ישראל. בודו-טרכטנברג ריכזה את היערכות בנק ישראל להקמת הקרן לאזרחי ישראל ("קרן העושר"), שצפויה לקום בשנה הקרובה, קידמה את היערכותו של בנק ישראל לניהול משברים פיננסיים, והובילה בשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים צוות בין-משרדי שבחן חלופות לקשרי הסליקה בין ישראל והרשות הפלסטינית. המלצות הצוות אושרו בוועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, ומקודמות בימים אלו. בנוסף, היא עומדת בראש צוות בין משרדי שמרכז בנק ישראל בנושא נכסים וירטואליים.

בחודשים נובמבר-דצמבר 2018 שימשה המשנה לנגיד כממלאת מקום הנגיד, עד כניסתו לתפקיד של נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון.

המשנה לנגיד בנק ישראל, ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, מסרה היום: "אני מתקרבת לקו הסיום של חמש שנות כהונה מרתקות כמשנה לנגידה ולנגיד בנק ישראל תוך תחושה עמוקה של סיפוק, שכן זכיתי לעסוק במגוון גדול של נושאים חשובים לכלכלת ישראל. אני גאה בהישגים רבים שהשגנו תוך התמודדות מתמדת עם סוגיות מקצועיות ומורכבות, לצד העשייה המשותפת עם הסביבה הציבורית והשלטונית בישראל. אני מלאת הערכה למקצוענות ולמסירות של כל עובדי בנק ישראל, בכל הדרגים ובכל החטיבות, ולא פחות חשוב מכך - מוקירה את היחס החם והאנושי שהעניקו לי. נפלה בחלקי זכות גדולה לכהן בתפקיד מרכזי במגזר הציבורי, ובכך לתרום את חלקי לביסוס חוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל, ואני אסירת תודה על כך".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, מסר: "ניסיונה הרב של ד"ר נדין בודו-טרכטנברג במגזר הפיננסי כמו גם בהחלטות מדיניות, ההבנה הכלכלית העמוקה שלה והידע הנרחב בתחומים רבים שמעבר לעולם הכלכלה, הורגשו בכל תחום בו עסקה. נדין קיבלה על עצמה את האחריות להובלת הבנק עם סיום תפקידה של הנגידה, והעזרה שהעניקה לי באופן אישי בכניסה לתפקיד הייתה חשובה מאוד. אני מודה לנדין בשמי, בשם בנק ישראל, ובשם המשק הישראלי כולו על התרומה המשמעותית שלה בתחומים רבים של העשייה של בנק ישראל".

צרו איתנו קשר *5988