בנט: "נתניהו הרים ידיים בנוגע לעזה, שיתן לי את המפתחות"

שר החינוך נפתלי בנט ושר האוצר משה כחלון הגיעו לבקר הבוקר בבית במושב משמרת שנהרס מפגיעת רקטה • כחלון: "הצד השני צריך לשלם מחיר כבד"

נפתלי בנט במיקום נפילת הרקטה במושב משמרת שבשרון / תקשורת שר החינוך
נפתלי בנט במיקום נפילת הרקטה במושב משמרת שבשרון / תקשורת שר החינוך

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הימין החדש, הגיע הבוקר לבית ההרוס במושב משמרת ואמר בהצהרה לתקשורת: "נתניהו הרים ידיים בנוגע לעזה, הגיע הזמן שיתן לי את המפתחות".

בנט קרא לציבור לשמוע לקול האזקעות ולרדת למקלטים והממ"דים. "אני רוצה לומר לאזרחי ישראל, גם אם הם גרים ברמת השרון, כששומעים אזעקה יורדים לממ"ד. זה מציל חיים".

באשר למדיניות בנוגע לעזה אמר בנט: "אנחנו מן הסתם נשמע היום עוד פעם את קברניטי הביטחון של ישראל מספרים לנו כמה חמאס מורתע. יש לי בשורה - חמאס לא מורתע. מי שמורתע לא יורה טילים. במשך עשור, הקברניטים הביטחוניים של ישראל לא יודעים מה לעשות עם עזה - זו השורה התחתונה. גם נתניהו, שהוא מדינאי טוב, הרים ידיים בנוגע לעזה. הגיע הזמן שיביא לי את המפתחות. אני יודע בדיוק מה לעשות. אנחנו חוזרים על קונספציית המנהרות, וגם אז הנחתי תכנית בפעולת מנע עם תחבולה ותקיפות".

"אני אדע לטפל בעזה כמו שעשיתי בצוק איתן", אמר בנט. יצוין שבנט הוא חבר הקבינט הבטחוני מדיני בעצמו מזה 4 שנים.

עוד אמר בנט: "כבר היום, יש להרוס את כל בתי המחבלים ביהודה ושומרון בשנתיים האחרונות - להרוס אותם, לטפל בהנהגת חמאס בצורה תקיפה, לבטל את ההוראה השערורייתית של מערכת הביטחון שלא יורים במחבלים משגרי עפיפונים. אם היו מקשיבים לי לפני שנה שצריך לירות במשגרי עפיפונים, לא היינו מגיעים למצב הזה".

שר האוצר משה כחלון הגיע גם הוא למושב משמרת בלווית מנהל קרן הפיצויים במס רכוש אמיר דהן וראש מועצה אזורית לב השרון עמיר ריטוב. כחלון אמר: "חייבים לשנות את הגישה. גם אם יטענו שזו טעות - על טעויות משלמים. מדובר על אירוע קשה וחמור. מבחינתי דין העוטף כדין השרון. כאחד שתמך לאורך כל התקופה במדיניות הממשלה והאירועים הכי קשים שהיו, חייבים לשנות את הגישה. מחר אני מניח שיהיה קבינט מדיני ביטחוני ונדון בדברים ואני בטוח שתהיה תגובה כואבת. אני אומר שהצד השני צריך לשלם מחיר כבד וגם אם הם יטענו שזו טעות - על טעויות משלמים".

משה כחלון במיקום נפילת הרקטה במושב משמרת שבשרון / תקשורת שר החינוך
 משה כחלון במיקום נפילת הרקטה במושב משמרת שבשרון / תקשורת שר החינוך

כחלון הוסיף שמס רכוש וראש המועצה ינסו להחזיר את הדברים למסלולם בהקדם. "יש פה גם נזק לחקלאים מסביב, נזק היקפי גדול. אנחנו הצענו כבר למשפחה או לשכור דירה במיידי או ללון בבית מלון בתקופה הקרובה ונמשיך ללוות אותם לכל אורך הדרך. בעל הדירה ביקש ממני להעביר מסר חשוב: הממ"ד הציל את חיי משפחתו. זה מסר לכל תושבי ישראל, בתקווה שלא נזדקק, אבל ברגע ששומעים אזעקה יש להיכנס לממ"ד".

צרו איתנו קשר *5988