גנב 33 כלי נשק אוטומטיים מבסיס צבאי, קיבל 9.5 שנים בכלא ונתבע על סך 760 אלף שקל

פרקליטות מחוז דרום הגישה בשם משרד הביטחון תביעה אזרחית נגד אבישי איטח שהורשע במסגרת הסדר טיעון בגניבת 33 רובי M16 • התביעה היא על סך 760 אלף שקל

M16 / צילום: חיל הנחתים האמריקאי
M16 / צילום: חיל הנחתים האמריקאי

פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם משרד הביטחון, הגישה אתמול (ג') לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע כתב תביעה על סך 760,000 שקל נגד אבישי איטח, בגין רווחים שהפיק מגניבת כלי נשק מבסיס צבאי ומסחר בהם לאחרים.

יוער, כי כתב התביעה הוגש בהמשך להרשעתו של איטח בביצוע עבירות חמורות של גניבה בנסיבות מחמירות, סחר בנשק ועוד. וזאת, במסגרת הסדר טיעון עליו חתם.

במסגרת הסדר הטיעון, הודה איטח כי התפרץ לנשקייה בבסיס הצבאי "שדה תימן" בו עבד אחיו, גנב מהנשקייה 33 רובי 16 M, ומכר אותם לאחרים בסכום כולל 760 אלף שקל. 13 מהנשקים הגנובים, אותרו על ידי המדינה. על הנתבע הוטלו בגזר הדין 9.5 שנות מאסר בפועל, אותם הוא עודנו מרצה, מאסר על תנאי וקנס בסך של 70 אלף שקל. בגזר הדין, עמד ביהמ"ש המחוזי בב"ש על חומרת מעשיו של הנתבע וציין, בין היתר, כי "ניסיון החיים מלמד שנשק מוצא דרכו לידיים עברייניות ולמפגעים שהוכיחו שלעיתים אינם מהססים להשתמש בו גם במקומות ציבוריים וגם כאשר כתוצאה מכך עלולים להיפגע אנשים תמימים שבאקראי נקלעו לזירה. כפי שנלמד, לכלי הנשק הבלתי חוקיים "ביקוש" רב וסכומי הכסף הגבוהים שהגורמים העבריינים מוכנים לשלם תמורת רובים ואקדחים...הפיתוי הכספי הגלום בעבירות נשק מחייב אף הוא השתת ענישה מרתיעה".

בהתבסס על הרשעת הנתבע בפסק דין חלוט, הוגשה כאמור התביעה האזרחית, המגלמת את סכום ההתעשרות של הנתבע בגין מכירת כלי הנשק הגנובים.

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי ותהילה שמשון מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי). זאת, כחלק ממדיניות חטיבת תביעות וביטוח באגף הייעוץ המשפטי למשרד הביטחון, להגיש תביעות כנגד כל גורם, לרבות פרטי, אשר במעשיו או במחדליו התעשר שלא כדין או הסב נזק למדינת ישראל.

עו"ד אבנר שמש, בא כוחו של אבישי איטח מסר בתגובה: "טרם עברנו על כתב התביעה, וניתן תגובתנו בבית המשפט. יחד עם זאת, המדינה מתנהלת בצורה חסרת תקדים כלפי נאשמים בפלילים אשר הגיעו להסדר טיעון אשר כלל בתוכו גם את את הרכיב הכספי, בשל הנזק שנגרם מהאירוע".

צרו איתנו קשר *5988