ירידות בסיום המסחר בוול סטריט; נעילה חיובית באירופה מלבד הפוטסי

דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב ירדו בשבוע החולף לשפל שלא נראה מאז שנת 1969 • מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה ב-0.6% בחודש מרץ, לעומת הצפי לעלייה של 0.3% • מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו לדחות את הברקזיט עד 31 באוקטובר • סיטי הוריד המלצה למניית טבע • תופין הישראלית זינקה בחדות ביומה הראשון בוול סטריט

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:20

נעילה שלילית ברובה בארה"ב: הדאו והנאסד"ק ננעלו בירידות קלות, יציבות ב-S&P 500.

19:45

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות קלות, כאשר הנאסד"ק יורד 0.17%, הדאו ג'ונס יורד בשיעור זהה, ומדד S&P 500 יורד גם הוא בשיעור דומה.

18:40

בורסות אירופה ננעלו בנטייה לעליות, מלבד מדד הפוטסי שננעל ללא שינוי בצל חוסר הוודאות סביב הברקזיט, שנדחה על ידי האיחוד לעת עתה לסוף אוקטובר. 

מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.26% והקאק הצרפתי טיפס ב-0.66%. מניית לואי ויטון (סימול: LVMH) קפצה ביותר מ-4% בבורסת פריז לאחר שדיווחה אמש על צמיחה חזקה מהצפוי במכירות.

בוול סטריט, המדדים המובילים נסחרים בירידות קלות, כאשר הדאו ג'ונס מאבד 0.25%, וכך גם מדד הנאסד"ק. 

17:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ללא שינוי מהותי, ברקע להמשך עונת הדוחות הכספיים, ובהמתנה לעדכונים משיחות הסחר בין סין לארה"ב. 

מניית תופין הישראלית מזנקת בכ-30% ביומה הראשון בוול סטריט.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בטריטוריה הירוקה על רקע פרסום נתוני מאקרו חיוביים, ובהמשך לעונת הדוחות. מדד דאו ג'ונס עולה 0.1% בפתיחה, הנאסד"ק מטפס בשיעור דומה וכך גם מדד S&P 500. 

הפד עשוי להידחק ולהדק את המדיניות המוניטרית כדי להתמודד עם סיכוני היציבות הפיננסית, כך אמר היום בכיר בקרן המטבע הבינלאומית בראיון ל-"MarketWatch". טוביאס אדריאן, ראש חטיבת הפיקוח על השוק הפיננסי בקרן המטבע הבינלאומית, אמר כי ההידוק האחרון בתנאים הפיננסיים במהלך הרבעון הרביעי של השנה שעברה היה "קצר מדי" כדי לגרום לירידה משמעותית בהתעצמות של פגיעות בשוק הפיננסי.

בנק ההשקעות קרדיט סוויס החל לסקר את מניית אפל בהמלצה 'ניטרלית' וזאת בציפייה כי מכירות האייפון ירדו ב-12.4% השנה לאחר ירידה של 3.2% בשנה הקודמת. עם זאת, בנק ההשקעות צופה עלייה במכירות חטיבת השירותים של אפל מ-40 מיליארד דולר ב-2018 ל-65 מיליארד בשנת 2021.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ללא שינוי מהותי, לאחר פרסום פרוטוקול הפד אמש, וברקע להמשך עונת הדוחות. 

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה ב-0.6% בחודש מרץ, לעומת הצפי לעלייה של 0.3%.

דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע החולף ירדו ב-8,000 דרישות ל-196,000 - שפל שלא נראה מאז שנת 1969.

מניית טסלה יורדת ביותר מ-3.5% בטרום-מסחר לאחר הדיווח לפיו החברה ופנסוניק לא ירחיבו את המפעל המשותף בצל האטה בביקוש לרכב החשמלי.

סיטי גרופ הוריד את מחיר היעד למניית טבע בצל הערכה כי אבדן נתח השוק של הקופקסון יהיה גבוה מכפי שהעריך בנק ההשקעות קודם לכן.

מחיר הנפט יורד בכ-0.9% ונסחר מעל ל-64 דולרים לחבית. לפי דו"ח חדש של סוכנות האנרגיה הבינלאומית שפורסם היום, אספקת הנפט הגולמי ממשיכה בהליך הצמצום, אך תמונת הביקושים מעורפלת, בין היתר, על רקע החששות להאטת ההתרחבות הכלכלית והשפעתה הפוטנציאלית על הביקוש.

 

12:15

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים כעת במגמה מעורבת, כאשר הקאק עולה 0.4%, הדאקס משיל 0.1% ומדד הפוסטי הבריטי נסחר ללא שינוי מהותי, ברקע לדחיית הברקזיט עד לאוקטובר.

מניית לואי ויטון (סימול: LVMH) מזנקת ב-4% לאחר שהחברה מסרה כי המכירות שלה מתחילת השנה ועד כה עלו ב-11% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 

פרוטוקול הריבית של הפד שפורסם אתמול הצביע כי חברי הבנק הפדרלי האמריקאי הסכימו להיות סבלניים בכל הנוגע לשינוי שער הריבית.

חברת אבטחת הסייבר הישראלית תופין השלימה אתמול את תמחור ההנפקה הראשונית (IPO) שלה בבורסה של ניו יורק (NYSE). תופין ביקשה לגייס לפי מחיר של 12-14 דולר למניה, ובסופו של דבר, תגייס היום במחיר הגבוה בטווח המבוקש - 14 דולר למניה - כך שהיקף הגיוס הוא כ-108 מיליון דולר. מניותיה של תופין יתחילו להתחיל להיסחר היום בבורסת ניו יורק תחת הסימול TUFN.

11:20

שוקי אסיה ננעלו במגמה מעורבת כאשר מדד שנחאי צנח 1.6%, ההנג סנג  איבד 0.4% מערכו ואילו הניקיי  בטוקיו עלה 0.1%.

מניית טנסנט  עלתה כ-1%.

פתיחה שלילית באירופה, מדדי הדאקס  והפוטסי הבריטי  יורדים 0.45% בשעה זו, הקאק הצרפתי  נמצא מעט מתחת לאפס.

דחיית הברקזיט על ידי מנהיגי האיחוד האירופי מובילה את הסנטימנט בקרב המשקיעים בשעה זו, ונראה שאינו חיובי במיוחד. בשוק המט"ח הליש"ט  נותרת מאוזנת בנתיים מול הדולר.

מניית חברת האירוח הצרפתית סודקסו  קופצת 4% על רקע דוחות טובים מהצפוי לרבעון הנוכחי.

חברת הטלקומוניקציה הבינלאומית מאיטליה פריסמיאן  צוללת מעל 7% על רקע דיווח כי דוחות החברה לשנת 2018 זקוקים לבדיקה נוספת בעקבות תלונות על תקלות ונזקים.

06:30

בורסות אסיה רושמות ירידות היום. כך, בורסת טוקיו  יורדת בכ-0.2%, מדדי הונג קונג  ושנחאי  יורדים עד 1.4%. באוסטרליה המדדים מעורבים, לאחר שראש הממשלה הודיע על קיום בחירות כלליות ב-18 למאי.

אמש ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית. מדד דאו ג'ונס, שהתנודד אתמול בין עליות לירידות קלות במשך יום המסחר, סיים בעלייה של 0.03%. מדד S&P 500 עלה 0.32%, ומדד נאסד"ק עלה 0.70%.

מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו לדחות את הברקזיט עד 31 באוקטובר, זאת על-מנת לתת לראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, ארכה נוספת שבה תנסה לגרום לפרלמנט לאשר את עסקת הגירושים של המדינה מהאיחוד.

ההחלטה מאריכה את התהליך המתמשך שהחל עם הכרעת בריטניה שהתקבלה במשאל עם ביוני 2016 לעזוב את האיחוד האירופי, ושפילגה את תושבי הממשלה ואת הפרלמנט. עסקה שרקחה מיי עם האיחוד בנובמבר נדחתה 3 פעמים על-ידי המחוקקים הבריטיים, ולא הושג רוב לאף אלטרנטיבה אחרת.

חברת שיתוף הנסיעות האמריקאית אובר טכנולוג'יס החליטה להציע למכירה מניות בשווי כולל של כ-10 מיליארד דולר בהנפקתה הראשונית לציבור, והיום היא תפרסם בפומבי את רישום ההצעה למכירת המניות, לפי מידע שהגיע אתמול לסוכנות רויטרס. הנפקה ראשונית לציבור בהיקף כזה תהפוך את הנפקת אובר לאחת מהנפקות הראשוניות לציבור הגדולות ביותר של חברת טכנולוגיה בכל הזמנים, ולהנפקה הגדולה ביותר מאז הנפקתה של חברת המסחר המקוון הסינית עליבאבא גרופ ב-2014.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988