בעלי המניות הכריעו: כלכלית ירושלים ומבני תעשיה ימוזגו

במסגרת המיזוג נקבע כי חברת מבני תעשיה תהיה החברה הקולטת ואילו כלכלית ירושלים תהיה החברה הנקלטת • המיזוג יתבצע באמצעות החלפת מניות, כאשר יחס ההחלפה שנקבע בעסקה הוא 1.935 מניות של מבני תעשיה עבור כל מניה של כלכלית ירושלים

דודו זבידה  / צילום:תמר מצפי
דודו זבידה / צילום:תמר מצפי

המיזוג בין חברת כלכלית ירושלים לחברה הבת, מבני תעשייה יוצא לדרך. שתי החברות הודיעו היום, כי בעלי מניותיהן אישרו את הצעת המיזוג באסיפות הכלליות שערכו שתיהן אתמול.

בהצבעת בעלי המניות של כלכלית ירושלים  זכתה ההצעה לרוב של 99.9997% מקולות המצביעים, ואילו בהצבעת בעלי המניות הלא נגועים של מבני תעשיה  זכתה ההצעה לרוב של 84.69%. את עיקר ההתנגדות להצעה מקרב בעלי מניות מבני תעשיה ריכזו בית ההשקעות פסגות והקופות המפעליות שבניהולו.

כבר שלשום חשף גלובס כי קיימת תמיכה רחבה למהלך המיזוג, לאחר ששתי חברות הייעוץ לגופים מוסדיים, אנטרופי ועמדה, הביעו את תמיכתן במהלך. עם זאת, בין ההשקעות פסגות אינו נמנע על לקוחות חברות הייעוץ ונוהג לבחון כל עסקה מסוג זה בעצמו.

במסגרת המיזוג נקבע כי חברת מבני תעשיה תהיה החברה הקולטת ואילו כלכלית ירושלים תהיה החברה הנקלטת. המיזוג יתבצע באמצעות החלפת מניות, כאשר יחס ההחלפה שנקבע בעסקה הוא 1.935 מניות של מבני תעשיה עבור כל מניה של כלכלית ירושלים.

דודו זבידה, מנכ"ל שתי החברות, ציין בתום האסיפה כי "אני שמח על הבעת האמון של בעלי המניות במהלך המיזוג שהובילה הנהלת הקבוצה. המהלך צפוי להביא להצפת ערך משמעותית עבור בעלי המניות של שתי החברות. הוא יטיב עם כל בעלי המניות ויהפוך את "מבנה" לקבוצה דומיננטית, עם גב כלכלי איתן, הן בבורסה והן בשוק הנדל"ן"

זבידה הוסיף כי עם השלמת המיזוג תהפוכנה החברות ליישות סטטוטורית אחת שתיקרא קבוצת מבנה. קבוצת מבנה תהיה קבוצת הנדל"ן החמישית בגודלה בבורסה ובעלת שווי השוק המוביל אותה לחברה המדורגת במקום ה- 34 בבורסה והגדולה בישראל בהיקף השטחים שבבעלותה.

עם השלמת המיזוג תחזיק קבוצת מבנה הממוזגת תחזיק במאזן בהיקף של כ-12.9 מיליארד שקל עם הון עצמי של כ-4.6 מיליארד שקל. החברה צפויה להגיע ל-NOI (רווח גולמי מהשכרה) של 670-680 מיליון שקל בשנה ו- FFO (רווח נקי תזרימי מהפעלה) של 335-345 מיליון שקל.

זבידה הוסיף, כי המיזוג צפוי להביא לחיסכון בעלויות התפעול ואף יאפשר לחברה הממוזגת לגייס חוב בריביות נמוכות יותר. לדבריו, לראשונה מזה חמש שנים, מסתמנת יכולת לחלוקת דיבידנדים לבעלי המניות, ככל שיוחלט על ידי דירקטוריון החברה הממוזגת.

את דירקטוריון כלכלית ירושלים ליוו בעסקה רם דגן מפועלים אי.בי.אי וטלאור ארדן ומעיין גולן מפועלים שוקי הון. בתגובה להודעת האישור נסחרו מניות כלכלית ירושלים ומבני תעשיה בעליות קלות של עד 0.5%.

צרו איתנו קשר *5988