נעילה חיובית בבורסות אירופה; מניית פיאט-קרייזלר זינקה ב-8%

היום לא יתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון, והמסחר בוול סטריט ייפתח רק ביום שלישי • גם בורסת לונדון תשוב מחר לפעילות • דריכות בשווקים בציפייה לתוצאות הבחירות לפרלמנט האירופי • הביטקוין בשיא שנתי

בורסות אירופה / צילום: רויטרס
בורסות אירופה / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסת העולם: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בעליות. דאקס עלה ב-0.47% וקאק הוסיף 0.28%. סטוקס 600 עלה ב-0.18%. בבורסת לונדון לא מתקיים היום מסחר לרגל חג. היום לא מתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון.

קאנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ הודח היום מתפקידו בהצבעת אי-אמון, לאחר שמפלגת החירות האוסטרית שהיתה שותפה לממשלתו הצביעה נגדו בפרלמנט. גם מפלגות מהצד השני של המפה הפוליטית לא נחלצו לעזרת המנהיג הצעיר (32), וכך הפסיד קורץ את הצבעת אי האמון. עד ספטמבר הקרוב, בו צפויות להתקיים בחירות באוסטריה, תנהיג את המדינה ממשלת מומחים שתמונה על ידי נשיא המדינה, אלכסנדר ואן-דר-באלן.

מניית פיאט עלתה ב-8% ומניית רנו זינקה ב-12%. הבוקר דווח כי פיאט הציעה להתמזג עם רנו.

14:20

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות ברקע לבחירות בפרלמנט האירופי. מדד הדאקס עולה 0.5%, הקאק מטפס ב-0.2%. בבורסת לונדון לא מתקיים היום מסחר לרגל חג.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר ברקע לדברים שאמר טראמפ בעת הביקור ביפן. "אני חושב שהם בטח מצערים שהן לא חתמו על העסקה שהיתה מונחת להם על השולחן לפני שביקשו לדון בה מחדש", אמא טראמפ על הסינים. "בסופו של דבר בעתיד, תהיה לסין וארצות הברית עסקת סחר גדולה, ואנחנו מצפים לזה. אני לא מאמין כי סין יכולה להמשיך לשלם מאות מיליארדי דולרים במכסים. אני לא מאמין שהם יכולים לעשות את זה". 

10:40

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בטריטוריה הירוקה, מלבד הבורסה בלונדון שסגורה היום לרגל חג, וזאת בהמתנה לתוצאות הבחירות בגוש האירו. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.65%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.6%.

מנייתה של יצרנית הרכבים פיאט-קרייזלר מזנקת ב-16% לאחר שהגישה הצעה למיזוג עם חברת הרכב רנו הצרפתית. 

מחיר הביטקוין נסחר ברמת שיא שנתי של 8,800 דולרים.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט רושמים כעת עליות קלות.

06:00

מגמה מעורבת נרשמת הבוקר (ב') בבורסות אסיה, כאשר המשקיעים מצפים להתפתחויות שינבעו מהביקור המדיני של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביפן, ולתוצאות הבחירות לפרלמנט האירופי.

בורסות טוקיו  ושנחאי  רושמות עליות, ירידות בבורסת הונג קונג .

היום לא יתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון, והמסחר בבורסות וול סטריט ייפתח רק ביום שלישי. גם בורסת לונדון תפתח את שבוע המסחר רק ביום שלישי, לאחר חופשת האביב.

ביום שישי האחרון המדדים המובילים בוול סטריט רשמו עליות של כ-0.5%, שהתמתנו בנעילה, וזאת לאחר יום דרמטי בחמישי, כאשר נרשמו ירידות של עד 2% בצל ההסלמה במלחמת הסחר.

שיא שנתי במחירו של הביטקוין: המטבע הדיגיטלי הגיע לרמה של 9,000 דולר במהלך יום ראשון, ובשעה זו מחירו עומד על 8.737 דולר. מאי 2018 הייתה הפעם האחרונה שהביטקוין הגיד לרמה זו.

מחיר הביטקוין המשיך לזנק אתמול, ורשם את העליה התוך-יומית הגבוהה ביותר בתקופה של שנה, כשנסגר ברמה של 9,000 דולר, על פי נתוני Coindesk.

ביום א' בלילה העפיל הביטקוין אל מעבר ל-8,900 דולר, אך לאחר מכן ירד במהירות, ונסחר ב-8,740 דולר. הפעם האחרונה שהביטקוין נסחר ברמה כזאת היתה במאי 2018. מחירו של מטבע ביטקוין אחד - המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם במונחי שווי שוק - זינק בשבועות האחרונים, ומתחילת השנה הנוכחית עלה ביותר מ-130%. עם זאת, עדיין נמוכים מחירים אלה בהרבה מהשיא בסך 19,000 דולר שנרשם בסוף 2017.

מפלגות השלטון השמרניות והסוציאל-דמוקרטיות נחלשו משמעותית בבחירות לפרלמנט האירופי שננעלו אמש, בעוד הקצוות הפוליטיים - הימין הקיצוני המתנגד להגירה ולאינטגרציה אירופית ו"הירוקים" התומכים במדיניות סביבתית - התחזקו; כך עולה מתוצאות חלקיות של הבחירות ומתחזיות שפורסמו אמש סמוך לחצות על-ידי הפרלמנט האירופי וכלי תקשורת ביבשת.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נמצא בביקור ממלכתי ביפן, שם אמר כי לטוקיו "יש יתרון משמעותי" על וושינגטון לאורך "שנים רבות". טראמפ אמר כי ושינגטון וטוקיו "מתקרבות" לעסקה שתתמודד עם הגירעון המסחרי בארה"ב. נזכיר כי הביקור של טראמפ הגיע לאחר איומים אמריקאים על אפשרות להטלת מכסים על יצרני מכוניות יפניות ואירופיות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988