יוסי אברהמי זכה במגרש ברחוב הירקון בת"א ב-250 מיליון שקל

מדובר במגרש בן 6.4 דונם ברחוב הירקון 7 בת"א • על הקרקע חלה תוכנית בניין עיר מאושרת להקמת מגדל מגורים בן 15 קומות ו-70 דירות • באוקטובר האחרון הורה בימ"ש השלום בת"א על פירוק השיתוף בין הבעלים הקודמים במגרש

המגרש שנמכר ברחוב הירקון בתל-אביב / צילום: שלומי יוסף
המגרש שנמכר ברחוב הירקון בתל-אביב / צילום: שלומי יוסף

יוסי אברהמי זכה במגרש ברחוב הירקון 7 בתל-אביב ב-250 מיליון שקל - כך נודע ל"גלובס". 

מדובר במגרש בן 6.4 דונם, הממוקם בין הרחובות הירקון ממזרח, נחמיה מצפון, דניאל מדרום והרברט סמואל ממערב, והוא מהווה חלקה אחת מבין שתי חלקות המיועדות לשני מגדלי מגורים. על הקרקע המערבית כבר הקימה חברת עופר השקעות את מגדל מגורי היוקרה "הרברט סמואל 10", ואילו על המגרש המזרחי טרם מומשה בנייה בשל ריבוי בעלים פרטיים שלא הגיעו ביניהם להכרעה כיצד לממש את זכויותיהם במגרש.

בתחילת חודש אוקטובר האחרון הורה שופט בית משפט השלום בתל-אביב, עמית יריב, על פירוק השיתוף בין הבעלים במגרש שבו מחזיקים מספר בעלים, לרבות איש העסקים אלי טמיר שאוחז בכ-40% מהזכויות במגרש. יתר הזכויות מצויות בידי מספר בעלים פרטיים, אשר במשך למעלה מעשור לא הגיעו ביניהם להסכמות על הדרך בה יש לממש את זכויותיהם במגרש.

על הקרקע חלה תוכנית בניין עיר מאושרת להקמת מגדל מגורים בן 15 קומות ו-70 דירות, בהיקף של כ-10,000 מ"ר שטחים עיקריים ושטחי שירות. לדברי מומחי נדל"ן, המגרש צפוי להימכר בסכום שנע בין 300-250 מיליון שקל.

ד"ר איתי הס מונה ככונס נכסים למכירת המגרש. בהחלטה למינוי הכונס ציין השופט יריב כי במקרה שהמגרש יימכר בסכום שנע בין 150-300 מיליון שקל, שכר-טרחת כונס הנכסים יעמוד על 0.75% מהסכום. במקרה שהמגרש יימכר בסכום גבוה מ-300 מיליון שקל, שכר-טרחת הכונס יעמוד על 1%.