עסקת ענק בת"א: אקרו נדל"ן והפניקס רכשו מגרש ב-211 מיליון שקל

חברת אקרו נדל"ן בשיתוף חברת הביטוח הפניקס זכו במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת מגרש במתחם חסן ערפה • הצעתם זכתה למרות שהייתה השנייה בגובהה, היות שההצעה של החברה שהציעה את הסכום הגבוה ביותר נפסלה

משרדים בגוש דן / צילום: shutterstock
משרדים בגוש דן / צילום: shutterstock

אקרו נדל"ן וחברת הביטוח הפניקס רוכשות מגרש לבניית מגדל משרדים ומגורים במתחם חסן ערפה בתל אביב. שני הגופים חברו יחד והגישו הצעה בגובה 211.2 מיליון שקל במסגרת המכרז. הצעתם גברה על הצעותיהם של שמונה גופים אחרים שהגישו הצעות מחיר למגרש. ממוצע המחירים של כלל החברות שניגשו למכרז עומד על 182.7 מיליון שקל. יצוין כי הצעתם של אקרו נדל"ן והפניקס לא הייתה הגבוהה ביותר במכרז, וכי חברה אחרת הגישה הצעה שגבוהה מהם במיליון שקל, אלא שמבדיקת "גלובס" זו נפסלה.

המגרש שבו זכו החברות משתרע על שטח של 2,626 מ"ר. הוא ממוקם בצומת הרחובות מנחם בגין, יצחק שדה, קרליבך ולינקולן. על המגרש ניתן להקים על פי תב"ע תקפה 23 אלף מ"ר, וקיים פוטנציאל לפי ת"א/5000 לבניית 28 אלף מ"ר הכוללים מגורים ותעסוקה. 25% מהמגדל יהיה בייעוד של מגורים והיתר למשרדים.

בהודעה שהוציאו הזוכות נכתב כי "לחברת אקרו נדל"ן פעילות ענפה במתחם יצחק שדה החדש. החברה מקימה בימים אלה את מגדל 'אלפא' שיכלול מגורים ומלון עסקים ואת מגדל המשרדים 'מגדל אקרו נדל"ן'. בנוסף, היא זכתה לאחרונה, בשיתוף עם הפניקס ויובלים, במכרז ענק לרכישת שלושה מגרשים צמודים במתחם. המגרשים, המתפרסים על שטח כולל של כ-10,400 מ"ר, ממוקמים בצומת הרחובות המסגר ו-1185 (רחוב חדש המחבר בין המסגר ודרך מנחם בגין, ומהווה המשך ישיר לרחוב מאז"ה)".

במתחם חסן ערפה מתוכננים להיבנות 14 מגדלים בסך-הכול.

מרמ"י נמסר: "רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום על זכיית חברת אקרו נדל"ן במכרז לבניית מגדל תעסוקה ו-45 דירות מגורים במתחם חסן עארפה בתל אביב. ההצעה הזוכה עמדה על 211 מיליוני שקל. הצעה גבוהה יותר של חברת רויאל בנייני יוקרה נפסלה לאור הודעת מנפיק הערבות כי הערבות שהוגשה במסגרת המכרז מעולם לא הונפקה על ידו".