בי"ס לאנגלית "וול סטריט" יחזיר לתלמידים מעל 10 מיליון שקל

זאת במסגרת פשרה בתביעה ייצוגית • התביעה שהוגשה נגד "וול סטריט" ב-2012 טענה נגד סעיף בחוזה לפיו נרשמים שמעוניינים לבטל את הלימודים אחרי השיעור הראשון, לא יקבלו החזר כספי ויחויבו במלוא שכר הלימוד

כיתת לימוד / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב
כיתת לימוד / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

פשרה בתביעה ייצוגית: בית הספר ללימוד אנגלית "וול סטריט" (מקבוצת קידום) יחזיר לתלמידים סכום כולל של יותר מ-10 מיליון שקל. התביעה הייצוגית שהוגשה נגד "וול סטריט" ב-2012 טענה נגד סעיף בחוזה לפיו נרשמים שמעוניינים לבטל את הלימודים אחרי השיעור הראשון, לא יקבלו החזר כספי ויחויבו במלוא שכר הלימוד.

ההחזר הכספי לזכאים, בסך כולל של 9.8 מיליון שקל, יוענק לתלמידי "וול סטריט" שהתקשרו למסלול לימודים מאז ינואר 2005 ועד לסוף 2017, ואשר נגבה מהם תשלום עבור לימודים שלא צרכו בפועל. בתוך הסכום הזה נקבע פיצוי כולל של 940 אלף שקל למי שביטל את הלימודים במהלך 14 הימים הראשונים לקורס.

הסדר הפשרה כולל גם פיצוי לטובת הציבור בדמות 200 מלגות לימודים לשנה (בשווי כולל של 1.8 מיליון שקל). פיצוי זה יחולק בין לוחמי צה"ל, אימהות חד-הוריות וצרכנים מהמגזר הערבי.

בנוסף, "וול סטריט" תשלם 25% מהפיצוי הכספי לקבוצה לשני התובעים הייצוגיים (100 אלף שקל לכל אחד) ו-2.6 מיליון שקל לבאי-כוחם, עורכי הדין חיים פינץ ורועי קדם. תשלום נוסף בגובה של 936 אלף שקל למייצגים יינתן עבור תועלת עתידית לציבור, וזאת בעקבות תיקון הסכם ההתקשרות בין תלמידים ל"וול סטריט", הסכם שנכנס לתוקף בשנה שעברה ושהיווה חלק מדרישות התובעים במסגרת הייצוגית. 

עד 25.12.19 תלמידים לשעבר יכולים לבדוק את זכאותם להחזר בהתאם לטופס למילוי שעומד לרשותם באתר של "וול סטריט". עו"ד פינץ מעריך כי מדובר ב-10,000 תלמידים לפחות, שכל אחד מהם זכאי להחזר של מאות שקלים. 

צרו איתנו קשר *5988