דרמה פוליטית: הימין החדש מתאחד עם הליכוד, בנט ימונה לשר הביטחון

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט נפגשו הבוקר במשרד ראש הממשלה. ראש הממשלה הציע לבנט למנותו לשר ביטחון, ונפתלי בנט קיבל את ההצעה"

בנימין נתניהו, נפתלי בנט / צילום: תמר מצפי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי
בנימין נתניהו, נפתלי בנט / צילום: תמר מצפי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

טלטלה במערכת הפוליטית, הימין החדש מתאחד עם הליכוד, בנט ימונה לשר הביטחון. נפתלי בנט נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובתום הפגישה הודיעו השניים על ההסכמות.

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט נפגשו הבוקר במשרד ראש הממשלה. ראש הממשלה הציע לבנט למנותו לשר ביטחון, ונפתלי בנט קיבל את ההצעה. המינוי יובא לאישור הממשלה בישיבת הממשלה הקרובה.

השניים גם סיכמו כי הליכוד והבית היהודי יפעלו ביחד כסיעה משותפת לאורך כהונת הכנסת הנוכחית". המהלך מגיע לאחר שמוקדם יותר השבוע סירב בנט להצעה להתמנות לשר התפוצות ולחברות בקבינט הביטחון ולאחר שסיעת הימין החדש התפצלה מיד לאחר הבחירות, וכעת חברים בה נפתלי בנט איילת שקד ומתן כהנא. בין בנט לנתניהו חלה התקרבות רבה במהלך השבועות האחרונים.

מוקדם יותר היום יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב כי הוא חושש שבליכוד לא מעוניינים להגיע להסכם אמיתי על ממשלת אחדות "כפי שמתחייב מהבחירות" כדבריו ונתניהו החליט כנראה ללכת לסבב בחירות שלישי שאותו הגדיר "אסון".

גנץ אישר את הפרסום הראשון ב"גלובס" כי מתקיימים מגעים "בחדרי חדרים" על הקמת הממשלה, אך לא פירט. בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כתב גנץ כי הוא ומפלגתו בוחנים חלופות נוספות להקמת ממשלה אם המו"מ עם הליכוד לא יבשיל.

מכחול לבן נמסר: "במקום לקדם את הממשלה שהעם בחר ורוצה נתניהו ממשיך לבצר את בלוק החסינות ולהתבצר בו.  מינוי "חניך תורן" לתפקיד שר הביטחון הוא מעשה לא ראוי למערכת הכי רגישה במדינה ולמדינת ישראל.

"אבל כרגיל אצל נתניהו המינוי הציני של בנט נעשה מתוך אינטרס פוליטי צר ואישי ולא מתוך הסתכלות על טובת מערכת הביטחון ומדינת ישראל. למדינה מגיע ראש ממשלה ששם את ישראל לפני הכל. כחול לבן תמשיך לחתור להקמת ממשלה בכלל וממשלת אחדות בפרט".

איילת שקד צייצה בחשבון הטוויטר שלה "נתניהו הציע לנו שני תיקים מהתיקים הפנויים:חקלאות, תפוצות ורווחה או רק ביטחון. בהחלטה משותפת סיכמנו שבנט ימונה לשר ביטחון עד שתוקם הממשלה. אני משוכנעת שזה נכון לטובת מדינת ישראל". 

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988