שוב האיש העשיר בעולם: ביל גייטס עקף את ג'ף בזוס

עפ"י דיווח ב"בלומברג", ביל גייטס הוא שוב האיש העשיר בעולם • הונו מוערך ב-110 מיליארד דולר, בעוד שג'ף בזוס במקום השני מוערך ב-108.7 מיליארד דולר

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס. שוב האיש העשיר בעולם / צילום: Sandrine THESILLAT, רויטרס
מייסד מיקרוסופט ביל גייטס. שוב האיש העשיר בעולם / צילום: Sandrine THESILLAT, רויטרס

ביום שישי האחרון, לראשונה מזה שנתיים, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס הפך שוב להיות האדם העשיר בעולם, כאשר הוא מדיח מהמקום הראשון את ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. 

גורם מכריע בשינוי בטבלה הוא ההחלטה של הפנטגון לחתום על חוזה למחשוב ענן עם מיקרוסופט במקום אמזון, מה שגרם למנייתה של אמזון לרדת ב-2% ולזאת של מיקרוסופט לעלות ב-4% מאז ההכרזה. נכון ליום שישי, הונו של גייטס מוערך ב-110 מיליארד דולר, וזה של בזוס מ-108.7 מיליארד דולר.

במקום השלישי נמצא האדם העשיר ביותר באירופה, ברנרד ארנו, שהונו מוערך ב-102.7 מיליארד דולר. לגייטס יש 1% מהמניות של מיקרוסופט - ששווה על-פי הערכות 7.3 מיליארד דולר. 

חוץ מעסקי החברות, יש גם עניינים אישיים מאחורי המיקום של בזוס וגייטס. לו בזוס לא היה מתגרש מאשתו, הוא היה עדיין מחזיק בכל ההחזקות שלו באמזון, ואשתו לא הייתה לוקחת רבע מהן, ואז הוא עדיין היה נמצא במקום הראשון. מצד שני, לו גייטס לא היה עוסק בפעילות פילנטרופית שוטפת, שעד כה הוא השקיע בה לפחות 35 מיליארד דולר, הוא מעולם לא היה יורד ממקום הראשון. 

גייטס צוטט לאחרונה כאומר, בנוגע להצהרה של אליזבת' וורן ומדיניות המסים שלה: "אם היא הייתה רוצה שאני אשלם עוד 20 מיליארד דולר, הייתי בסדר עם זה. אבל כשהיא אומרת שאני צריך לשלם מעל ל-100 מיליארד דולר, אז אני מתחיל לעשות חשבון לגבי מה נשאר לי בכיס". 

צרו איתנו קשר *5988