ליברמן: ממשיך לדחוף לממשלת אחדות - עד רביעי בצהריים

יו"ר ישראל ביתנו אמר היום בפתח ישיבת הסיעה כי הוא ממשיך לדחוף להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן ויעשה זאת עד ליום רביעי בשעה 12 בצהריים

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן  / צילום: טל שניידר, גלובס
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן / צילום: טל שניידר, גלובס

ח"כ אביגדור ליברמן אמר היום (ב') בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו כי הוא ממשיך לדחוף להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן ויעשה זאת עד ליום ד' בשעה 12 בצהריים.

‏"השלב של ה-61 חתימות במשך 21 הימים הבאים הוא הרבה יותר קשה, כי כרגע צריך רק רוב רגיל כדי לאשר ממשלה. לכן אני אמשיך לעשות מאמץ עד יום רביעי ב-12 בצהריים. מעדיף להיוותר כרגע בערפל קרב בנוגע לאפשרויות". 

עוד ציין ליברמן כי כל אפשרות עדיפה בעיניו על ממשלה צרה, אך סירב להסביר אם גם בחירות שלישיות עדיפות בעיניו על ממשלה צרה. ליברמן סירב לפרט בנוגע לכל אחת מן האופציות אך ציין שהוא נמצא בקשר עם כל הגורמים בקשת הפוליטית לרבות החרדים: "אנחנו עושים מאמץ כן להקים ממשלה רחבה".

לפני כן דיבר ח"כ עמיר פרץ בישיבת סיעת העבודה גשר ואמר כי יסכים להיכנס לממשלה בראשות ח"כ בני גנץ, אך לא יסכים להשתתף בממשלה שנתניהו עומד בראשה.

בהמשך כינס נתניהו את ישיבת בלוק 55 באולם ירושלים אשר בכנסת כאשר הוא מוקף בליצמן, דרעי, בנט, כחלון, גפני ושאר חברי הכנסת המרכיבים את מפלגות הימין.

נתניהו חוזר על כל אמירותיו מן האירוע שכינס אתמול בגני התערוכה. הוא הפנה לאמירות של חברי הכנסת טיבי, כסיף, עודה ומזהיר שהם יטילו וטו על פעילויות ביטחוניות של מדינת ישראל: "זו ממשלת חלומות של טהרן, עזה, חמאס" אמר נתניהו.

בדבריו פנה נתניהו ישירות לכל אחד מבכירי כחול לבן "איך איבדתם את הכיוון. הסירו את האופציה הזו"

נתניהו אמר שלא הכל אבוד: "היתה לי פגישה טובה ועניינית עם ליברמן אתמול וצפויה לנו עוד פגישה. ליברמן אמר שחברי הכנסת של המשותפת הם גיס חמישי וקשה לי להאמין שהוא ייתן יד לזה".

צרו איתנו קשר *5988