אודיוקודס הגיעה להסכם עם רשות החדשנות על תשלום חוב היסטורי בסך 32 מיליון דולר

היקף החוב המקורי עמד על 49 מיליון דולר, כולל ריביות שהגיעו עד ל-5% לשנה • החוב אמור להשפיע לרעה ברבעון הקרוב ולהגדיל את הרווח הגולמי מהרבעון הבא • בינתיים המניה לא זזה

שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס / צילום: יח"צ
שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס / צילום: יח"צ

חברת הטכנולוגיה אודיוקודס  הגיעה להסכם עם רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי), והיא תשלם לרשות סכום של 32.2 מיליון דולר במשך שלוש שנים ובכך תפרע את החוב לרשות. מדובר בסכום נמוך יותר מהיקף החוב הכולל, שעמד על 49 מיליון דולר.

בתחילת דרכה, אודיוקודס השתתפה בתוכניות של רשות החדשנות וקיבלה מענקים, שבגינם היא שילמה תמלוגים בשיעור של 1.3%-5% ממכירות המוצרים שפותחו במסגרת התוכניות הללו. ב-2018, הוצאות החברה בגין תמלוגים לרשות עמדו על כ-3 מיליון דולר.

כאמור, היקף החוב של אודיוקודס לרשות החדשנות הסתכם בעת חתימת ההסכם ב-49 מיליון דולר, כולל ריביות שהגיעו עד ל-5% לשנה. התשלום של אודיוקודס בסך 32.2 מיליון דולר ישולם בשלושה תשלומים שנתיים, ואודיוקודס תכיר בתשלום בדוחות הרבעון הרביעי של 2019. החברה תכיר בהוצאה חד-פעמית בגובה הסכום, כך שהרווח הגולמי של החברה יושפע לרעה. עם זאת, הסכום לא ייכלל בתוצאות הרווח על בסיס Non-GAAP - הוא ינוטרל מהן ולא ישפיע לרעה על רווחי החברה על בסיס Non-GAAP. באודיוקודס אף צופים שביטול התמלוגים העתידיים לרשות ישפיעו באופן חיובי על הרווח הגולמי של החברה החל מהרבעון הראשון של 2020.

אודיוקודס, בניהולו של שבתאי אדלרסברג שהוא ממייסדי החברה, פועלת בשוק הפתרונות הדיגיטליים לתקשורת, ומספקת פתרונות להעברת קול ברשת (VoIP). בשלושת הרבעונים הראשונים של 2019, הכנסות החברה צמחו ב-13.1% לרמה של כ-147 מיליון דולר, והיא רשמה רווח נקי GAAP בגובה 12.2 מיליון דולר ורווח נקי Non-GAAP של 19.7 מיליון דולר. החברה צפויה לסיים את 2019 עם הכנסות של 198-201 מיליון דולר לעומת 176 מיליון דולר ב-2018, והרווח הנקי שלה על בסיס Non-GAAP למניה יגיע ל-86-89 סנט. מניית אודיוקודס נסחרת בנאסד"ק ובת"א בשווי 670 מיליון דולר אחרי זינוק של 121% במניה בשנה החולפת. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988