צ'קפוינט רוכשת את Protego בכ-40 מיליון דולר

מדובר ברכישה הרביעית של צ'קפוינט מאז השנה שעברה • הרכישה תחזק את ההיצע של צ'קפוינט באבטחת סייבר לענן בתחום האפליקציות חסרות שרת (Serverless)

חברת אבטחת הסייבר הישראלית צ'קפוינט הודיעה על רכישת חברת הסייבר הישראלית Protego מישראל. על פי הודעת צ'קפוינט, הרכישה תרחיב את שירותי הגנת הענן ללקוחות שמשתמשים באפליקציות ענן חסרות שרת (סרברלס). סכום הרכישה מוערך בכ-40 מיליון דולר.

צ'ק פוינט הודיעה כי היא "תשלב את הטכנולוגיה כחלק מארכיטקטורת ההגנה האחודה שלה אינפיניטי", וכי הרכישה תסייע לצ'קפוינט "לעזור לארגונים להתגונן מפני התקפות סייבר מהדור החמישי והשישי".

פרוטגו הוקמה ב-2015 תחת השם "Ar Meron", וב-2017 שינתה את שמה לפרוטגו. את החברה הקימו המנכ"ל ציון גונן, סמנכ"ל הטכנולוגיות הילל סולו, בני זמור, שלי מור ואיתי חרוש. על פי נתוני IVC, בין הקרנות שהשקיעו בפרוטגו גלילות קפיטל, גולה טק ו-MizMaaונצ'רס. בחברה הושקעו סך הכל כ-7 מיליון דולר.

זוהי הרכישה הרביעית שמבצעת צ'קפוינט מאז אוקטובר בשנה שעברה. קדמו לה רכישת החברות Dome9, פורסנוק, וסימפליפיי שנרכשה לפני כשבועיים.

סימפליפיי מפתחת טכנולוגיית הגנת סייבר להגנה על מוצרי האינטרנט של הדברים (IoT) הוקמה השנה ולא גייסה הן לפני שנרכשה. סכום העסקה עם סימפליפיי לא נחשף, אך ההערכה היא כי מדובר בכמה מיליוני דולרים. החברה הוקמה בקריית אונו על-ידי רם יוניש, יהלי סהר וגילי ינקוביץ', ולא העסיקה עובדים נוספים.

פורסנוק שנוסדה ב-2017 אשר נרכשה בינואר השנה, פיתחה טכנולוגיה לאבטחת ליישומי ווב וממשקי תכנות יישומים (API) המבוססת על למידת מכונה והתנהגות בזמן אמת. כמו במקרה של פרוטגו, גם עם רכישת פורסנוק הודיעה צ'קפוינט כי מתכוונת לשלב את הטכנולוגיה שלה בארכיטקטורת ההגנה של אינפיניטי.

על פי הודעת צ'קפוינט, המערכת שפיתחה דום9 שנרכשה באוקטובר 2018, היא "בעלת יכולות מגוונות בתחום הגילוי, התיקון והאכיפה האקטיבית של מדיניות אבטחה בענן, בקרת גישה למשאבי ענן מרחוק וניהול הרשאות, באופן המאפשר לארגונים להשתמש בשירותי ענן ציבוריים הגדולים ביותר בשוק באופן מאובטח".

צ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה בע"מ היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע, אבטחת רשתות ומחשבים, מכשירים ניידים וענן וידועה בעיקר בפיתוח תוכנות חומת אש, VPN, ואבטחה מתקדמת בפני איומי סייבר. נכון לסוף שנת 2018, החברה מעסיקה כ-5,070 עובדים ב-42 מדינות ברחבי העולם. משרדיה הראשיים נמצאים בתל אביב ובסן קרלוס. לחברה מרכזי פיתוח נוספים בארצות הברית, בשוודיה ובבלארוס.

צרו איתנו קשר *5988