עורכי דינו של אפי נוה: הדס שטייף הדליפה את כל החומרים שנמצאו על הטלפון הנייד שלו

כך טוענים סנגוריו של יו"ר לשכת עוה"ד לשעבר, עו"ד אפי נוה, בתלונה חדשה שהגישו למשטרה בעקבות הפרסומים כי תוכן מכשירו של נוה דלף ומוחזק על-ידי גורמים שונים

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום
הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

"ככל שיימצא כי הגורם שהדליף הוא אכן שטייף (עיתונאית גל"צ הדס שטייף, מ.ב), כפי שמלמד חומר הראיות כמו גם השכל הישר, חזקה שהגורם המוסמך ידאג למצות איתה את הדין" - כך נחתם מכתב התלונה ששיגרו היום (ד') סנגוריו של עו"ד אפי נוה, יו"ר לשכת עוה"ד לשעבר, ליחידת להב 433 במשטרת ישראל.

שטייף, נזכיר, קיבלה לידיה את מכשירי הטלפון הנייד של נוה, פרצה אותם באמצעות מומחה אבטחה, והעבירה את החומרים שמצאה עליהם למשטרה. אותם חומרים הם אלה העומדים בבסיס פרשת "מין תמורת מינוי", במסגרתה מואשמים בכפוף לשימוע נוה והשופטת אסתר כרייף בקבלת ומתן שוחד, בהתאמה. שטייף קיבלה חסינות מהעמדה לדין למרות הפגיעה בפרטיותו של נוה, כשהנימוק המרכזי ששימש את הפרקליטות היה כי באיזון שבין השחיתות החמורה לכאורה שהתגלתה בחומרים שהעבירה לבין הזכות לפרטיות של נוה, גובר האינטרס הציבורי שבחשיפת המעשים. עוד נימקה הפרקליטות, כי שטייף לא מחזיקה עוד את החומרים.

אלא שלטענתם של עוה"ד בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, הפרסום אמש בחדשות 13, לפיו המידע מהטלפונים הניידים של נוה דלף ומצוי בידי גורמים פרטיים, מעלה חשש כבד לביצוע עבירות מצידה של שטייף אותו יש לחקור. "שטייף שידלה לקבל לידיה רכוש גנוב; פרצה אותו; חיטטה בו; קיבלה חסינות על העמדה לדין חרף העבירות החמורות שביצעה; ובמקביל המשיכה להחזיק בתוצרי הפריצה, ולהדליף אותם. כל אלה, למיטב הידיעה, לא נחקרו, וכל אלה, כך על פי ה'חסינות' שניתנה, חייבים היו להוביל להעמדתה לדין, עת שיקרה והפרה את הצהרותיה כי החומר אינו מצוי בידה.", נכתב בתלונה.

עוד טוענים סנגורי נוה, כי "שטייף, כך נראה, עדיין מחזיקה בתוצרי הפריצה. שטייף אף מדליפה, כך נראה, כבר חודשים, את החומרים לגורמים שונים; ועתה פורסם כי כל החומר דלף, ולמעשה - כך נראה - הודלף על ידה. פעולות אלה מהוות עבירות פליליות ברורות, ובכלל זה הפרת צווי איסור פרסום שניתנו על ידי הערכאות השיפוטיות".

במכתב התלונה מזכירים סנגורי נוה את הפרסום של אבישי גרינצייג מ"גלובס", לפיו החומרים שדלפו קוטלגו לתיקיות מסודרות. דיווח זה, טוענים, תומך בחשד כי שטייף היא זו שהדליפה את החומרים שכן בעדות מומחה האבטחה שסייע לשטייף נאמר לו כי שטייף חילקה את החומרים לתיקיות. " לפנינו איפוא ראיה חד משמעית לכך שהגורם שהדליף את המידע מהטלפונים הניידים היא שטייף או מי מטעמה", קובעים סנגורי נוה.

התלונה שהגישו היום סנגורי נוה נגד שטייף, מצטרפת למספר פניות נוספות שלהם למשטרה בעבר, בהן טענו טענות דומות. לטענת סנגורי נוה, מחומר החקירה שהועבר אליהם, עולה כי התלונות הקודמות כלל לא נחקרו, כפי שגם עולה מהודעת הגניזה של תלונתו הראשונה נגד שטייף.

*** חזקת החפות. אפי נוה ואסתר כרייף הם בגדר חשודים בלבד במעשים האמורים. הם מכחישים את החשדות נגדם, ועומדת להם חזקת החפות.

צרו איתנו קשר *5988