הדוחות שלא היו אמורים להיות: בזמן שעסקת הרכישה מתעכבת, מלאנוקס פרסמה דוחות חזקים במיוחד

במסחר המאוחר בנאסד"ק, מניית מלאנוקס עלתה ב-1.6% והתקרבה מעט למחיר העסקה כשננעלה במחיר של כ-121.1 דולר, בעוד שאנבידיה רוכשת אותה ב-125 דולר למניה

איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס, וג׳נסן הואנג, מנכ"ל ומייסד אנבידיה / צילום: ניב קנטור
איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס, וג׳נסן הואנג, מנכ"ל ומייסד אנבידיה / צילום: ניב קנטור

הדוחות הכספיים של מלאנוקס לשנת 2019 כלל לא היו אמורים להתפרסם, אם הכל היה מתקדם כמתוכנן ומכירתה לחברת אנבידיה הייתה נסגרת במהלך 2019. אלא שהעסקה ממשיכה להתעכב בשל המתנה לאישור הרגולטור הסיני, ובינתיים מלאנוקס, עדיין חברה עצמאית, פרסמה אתמול בלילה דוחות חזקים מאוד לסיכום השנה החולפת. במסחר המאוחר בנאסד"ק, מניית מלאנוקס עלתה ב-1.6% והתקרבה מעט למחיר העסקה כשננעלה במחיר של כ-121.1 דולר, בעוד שאנבידיה רוכשת אותה ב-125 דולר למניה.

מלאנוקס מפתחת ומשווקת ציוד תקשורת להעברת נתונים מהירה. החברה עקפה באופן משמעותי את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון הרביעי, עם הכנסות של 380 מיליון דולר, צמיחה של 30.9% ביחס לרבעון המקביל, וזאת בזמן שהאנליסטים ציפו להכנסות של 336 מיליון דולר בלבד. הרווח הנקי החשבונאי (GAAP) ברבעון צמח ב-72.5% והסתכם ב-73.9 מיליון דולר. על בסיס Non-GAAP, בנטרול הוצאות חשבונאיות שונות כגון תגמולים הוניים לעובדים ועלויות שקשורות לרכישה, מלאנוקס סיכמה את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של כ-129 מיליון דולר, עלייה של 67.6% מהרבעון המקביל. הרווח הנקי למניה הגיע ל-2.31 דולר, גבוה משמעותית מתחזיות האנליסטים ל-1.7 דולר למניה.

בסיכום שנתי, מלאנוקס  צמחה בהכנסות ב-22.2% והן הגיעו ליותר מ-1.3 מיליארד דולר. הרווח הנקי GAAP הגיע ל-205 מיליון דולר, צמיחה של 52.8% לעומת 2018, והרווח על בסיס Non-GAAP היה 393 מיליון דולר, לעומת 266 מיליון דולר ב-2018. הרווח הנקי Non-GAAP למניה הסתכם ב-7.13 דולר.

מלאנוקס ייצרה במהלך שנת 2019 תזרים מזומנים של כ-425 מיליון דולר מפעילות שוטפת, ובסוף השנה היו לה מזומנים והשקעות בסך 876 מיליון דולר בקופה.

אנבידיה צפויה לרכוש את מלאנוקס בעסקה של 7.36 מיליארד דולר. מלאנוקס ציינה אתמול כי העסקה עדיין מותנית בקיום תנאי סגירה מקובלים ובקבלת האישורים הרגולטוריים שנותרו מלשכת ההגבלים בסין.

איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, מסר אתמול כי "מלאנוקס מציגה שיאים בהכנסות, רווח תפעולי ותזרים מזומנים מפעילות עסקית הן ברבעון הרביעי והן בשנת 2019 כולה. כל קווי המוצרים המרכזיים שלנו צמחו ברבעון הרביעי, והמשיכו להוכיח את היתרונות של היצע המוצרים הרחב שלנו". הוא הוסיף כי החברה מספקת מעל 1.2 מיליון יחידות של כרטיסי הרשת המתקדמים ConnectX ו-BlueField ברבעון, מספרים המונעים על-ידי אימוץ נרחב של יכולות ה- offload והיכולות החישוביות המאובטחות ברשת של מתאמים אלו. הוא הוסיף כי החברה רואה צמיחה בתחום מתגי האת'רנט ומצפה להמשך צמיחה עם השקת מתגי ספקטרום 3 בקרוב, וכן שההכנסות מתחום האינפיניבנד צמחו ב-2019 בשיעור של 29%, בזכות אימוץ ניכר של פתרונות החברה בפלחי שוק שונים. "אנו מרוצים מהאימוץ הרחב של כרטיסי הרשת, המתגים והכבלים שלנו למרכזי נתונים מובילים, כמו גם מהביצועים הכספיים המעולים שלנו לאורך שנת 2019, שהסתכמו בשיא הכנסות, רווח תפעולי ותזרים מזומנים מפעילות. אנחנו גאים לסיים את 2019 עם 876 מיליון דולר במזומן והשקעות לטווח קצר", אמר וולדמן.