מיכל ברוורמן-בלומנשטיק מונתה למנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

ברוורמן-בלומנשטיק היא המנכ"לית הרביעית של המרכז והאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק  / צילום: יח"צ יוסי זליגר
מיכל ברוורמן-בלומנשטיק / צילום: יח"צ יוסי זליגר

חברת מיקרוסופט הודיעה היום (ד') כי מינתה את מיכל ברוורמן-בלומנשטיק למנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. ברוורמן-בלומנשטיק, שכיהנה עד לאחרונה כסמנכ"לית הטכנולוגיה העולמית של מיקרוסופט לאבטחת ענן ובינה מלאכותית, תחליף את אסף רפפורט שסיים את תפקידו בחודש שעבר. במקביל לתפקידה החדש, ברוורמן-בלומנשטיק תמשיך לכהן גם בתפקידה הקודם, במסגרתו היא הקימה את חטיבת מוצרי האבטחה של החברה והובילה את פרויקט האבטחה Azure Sentinel (אז'ור סנטינל), פרויקט הדגל של מיקרוסופט בתחום אבטחת הענן.

ברוורמן-בלומנשטיק בראיון ל"גלובס": "יותר מדי חברות הייטק בינלאומיות? ראייה לא נכונה ופחד מתחרות"

ברוורמן-בלומנשטיק היא בעלת תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. למיקרוסופט היא הצטרפה לאחר ששימשה כמנכ"לית RSA ישראל. קודם לכן שימשה כסמנכ"לית תפעול של חברת סאיוטה של נפתלי בנט, שנמכרה ל-RSA והפכה למרכז הפיתוח המקומי שלה. בנט המשיך לפוליטיקה ואילו ברוורמן-בלומנשטיק מונתה למנהלת המרכז.

מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל הוקם ב-1991 והוא המרכז הראשון של החברה מחוץ לארה"ב ומועסקים בו כ-1500 עובדים. לפי כחצי שנה היה שינוי נוסף בצמרת מיקרוסופט ישראל, כאשר רונית אטד מונתה למנכ"לית הזרוע העסקית של החברה בארץ.

בהודעת מיקרוסופט נמסר כי במהלך 2020 יעברו עובדי מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח ומיקרוסופט ישראל לקמפוס חדש בהרצליה, בו החברה מתכננת להרחיב את צוותה לאלפי עובדים. "מרכז הפיתוח הישראלי של מיקרוסופט נחשב לאחד המובילים בעולם ומרכז כישרונות מדהימים בתחומים שונים", נמסר מטעמה בהודעת החברה. "אני נרגשת להמשיך את המצוינות הטכנולוגית שלנו ולכבוש יחד פסגות חדשות, ואפעל לתמוך בחברות סטארט אפ, להגדיל את הגיוון המגדרי במיקרוסופט בפרט ובהיי-טק בכלל, ולהשפיע על הטכנולוגיה העולמית".

בנוסף להבטחתה לקדם גיוון מגדרי במיקרוסופט כמנכ"לית מרכז הפיתוח, ברוורמן-בלומנשטיק מתנדבת כמנטורית לנשים ולערבים בתעשיית ההייטק. היא גם חברה בוועד המנהל של עמותת "קו משווה", והייתה שותפה להקמת הסניף המקומי של UPWARD Women" " - ארגון גלובאלי שיוצר חיבורים עסקיים ומפגשי נטוורקינג לנשים בכירות בכל העולם.

ברוורמן-בלומנשטיק היא המנכ"לית הרביעית של המרכז, והאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד. אסף רפפורט, שכיהן בתפקיד לפניה, עבד במיקרוסופט מאז שהחברה רכשה את אדאלום, סטארט-אפ שניהל והיה אחד ממייסדיו, תמורת 320 מיליון דולר ב-2015, ועד לחודש ינואר האחרון. בינואר 2018 רפפורט החליף בתפקיד המנכ"ל את יורם יעקובי שפרש לאחר כהונה של 20 שנה, והודיעה על עזיבתו את התפקיד שנתיים לאחר מכן. למרות כהונתו הקצרה, הרכישה הייתה משמעותית עבור מיקרוסופט, שהקימה על בסיס אדאלום את חטיבת אבטחת הענן שלה, בניהולו של רפפורט.

לאורך השנים, ברוורמן-בלומנשטיק הייתה מעורבת ברכישות שביצעה מיקרוסופט בישראל, בהן רכישת אדאלום של רפפורט, וצפויה להמשיך ולהוביל רכישות נוספות. "אנחנו כל הזמן מחפשים רכישות שאנחנו חושבים שיוכלו לעזור לנו לסגור פער שקיים אצלנו בצורה מהירה. לפני כמה שנים עשינו החלטה אסטרטגית שסטארט-אפים הם מאוד חשובים למיקרוסופט, וההסתכלות שלנו היא הרבה יותר רחבה מאשר רק מיזוגים ורכישות", היא אמרה בראיון ל"גלובס" מהחודשים האחרונים.

באותו הראיון, סיפרה ברוורמן-בלומנשטיק כי במקור, תכננו במיקרוסופט שחטיבת הסייבר אותה הקימה, תהיה ממוקמת במטה החברה ברדמונד. אך מכיוון שלא רצתה לחיות בארה"ב, היא הצליחה לשכנע את מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה שדווקא ישראל היא המקום הנכון עבורו להקים את מרכז הסייבר. "הסברתי לסאטיה על האקוסיסטם שיש בישראל בתחום הסייבר ועל כך שזה המקום הכי טוב להקים בו את פעילות אבטחת הסייבר, גם אם אהיה רחוקה מרדמונד. הוא ראיין אותי עוד לפני שנכנס רשמית לתפקיד ונכנסנו ביחד", היא אמרה.

כמי שעבדה הן בסטארט-אפ והן בחברות רב-לאומיות גדולות, למנכ"לית החדשה של מרכז הפיתוח יש תפיסה מגובשת לגבי תפקידם של מרכזי המו"פ הרב-לאומיים בישראל, גם עליה סיפרה בראיון: "אני מאמינה בצורה מאוד חזקה שמרכזי הפיתוח הבינלאומיים הם החמצן של תעשיית ההייטק הישראלית. אנחנו רחוקים, אנחנו יקרים, ואנחנו צריכים שתהיה פה מספיק הכרה של חברות רב-לאומיות בכך שיש פה טאלנט שאי אפשר להשיג במקום אחר".

"ככל שיש כאן יותר חברות רב-לאומיות זה יוצר עוד מקומות עבודה ועוד חברות סטארט-אפ של עובדים שיוצאים מהן. גם המימון לתעשיית הסייבר מגיעה הרבה פעמים מהחברות הללו, וגם לקרנות ההון סיכון בישראל יש המון משקיעים מחו"ל. לכן נורא חשובה ההכרה הבינלאומית". בנוגע לתחרות על כח אדם בהייטק אמרה כי "אם חברות רב-לאומיות אכן לא יגיעו לכאן, אולי לסטארט-אפים יהיה יותר קל להשיג אנשים בטווח הקצר, אבל בטווח הרחוק תעשיית הסייבר תקטן".

ת.ז מיכל ברוורמן-בלומנשטיק 

ברוורמן-בלומנשטיק היא המנכ"לית החדשה של מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל, והאשה הראשונה בתפקיד. במקביל תמשיך לכהן בתפקידה הקודם כסמנכ"לית הטכנולוגיה העולמית של מיקרוסופט לאבטחת ענן ובינה מלאכותית • לפני כן כיהנה כמנהלת RSA ישראל וכסמנכ"לית תפעול בחברת סאיוטה של נפתלי בנט • בעלת תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה • מתגוררת בהוד השרון, נשואה ואם לשתי בנות • משתתפת קבוע בטריאתלון ומעידה על עצמה כי היא "מכורה לספורט" באופן כללי.

צרו איתנו קשר *5988