משחקי כבוד? הנהלת חדשות 13 בישרה על הבנות; הוועד טוען: אין הסכם

למרות הצהרות הנהלת חדשות 13 על הבנות בדרך להסכם, ועד עובדי חדשות 13 כתב במייל לעובדים: "חשוב לנו להבהיר - בניגוד למה שנכתב בהודעה לתקשורת שהנהלות רשת וחברת החדשות הוציאו, טרם נחתם איתנו כל הסכם"

נווה אילן / יח"צ
נווה אילן / יח"צ

למרות ההצהרות על הבנות בדרך להסכם, ועד עובדי חדשות 13 ממשיך לעשות קולות מיליטנטיים: לאחר שההנהלה הוציאה אתמול (א') הודעה על הבנות עם הוועד, מודיע הוועד לעובדים - אין בינתיים הסכם.

במייל שנכתב אמש לעובדים מעדכן הוועד: "חשוב לנו להבהיר - בניגוד למה שנכתב בהודעה לתקשורת שהנהלות רשת וחברת החדשות הוציאו, טרם נחתם איתנו כל הסכם".

לטענת הוועד, "למרות משבר האמון שנוצר, אנו עושים כעת מאמץ לגשר על הפערים בניסיון להגיע להסכם קיבוצי שיהיה טוב לעובדים. אנו שוקלים מחדש את האפשרות לנקוט מחר צעדים ארגוניים, ונעדכן על כך בהקדם ברגע שתתקבל החלטה. אנו מבשים מהעובדים הרלוונטיים להיות ערוכים לכל תרחיש ולהתעדכן בשעות הבוקר המוקדמות בהודעות שנוציא".

אתמול בערב שחרר הוועד הודעה מתונה יותר, לפיה "לאחר דיונים ארוכים בין נציגי הוועד וארגון העיתונאים לבין נציגי ההנהלה, הושגה התקדמות משמעותית במשא-ומתן, והפערים צומצמו. בשל כך החלטנו בשלב זה לבטל את הצעדים הארגוניים שתוכננו למחר, בתקווה שנגיע להסכם, ולא יהיה בהם צורך בהמשך".

מכיוון הנהלת החברה הגיע טון מפויס יותר: מנכ"ל רשת 13, אבי בן טל, מסר בתגובה כי "כפי שהכרזתי עם כניסתי לתפקיד, טובת העובד ורווחתו היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית של רשת 13, ואני מברך על ההסכמות שהגענו אליהן".

ישראל טוויטו, מנכ"ל חדשות 13, מסר בתגובה כי "הנהלת חדשות 13, בשיתוף מנכ"ל רשת אבי בן טל, שמה בראש סדר העדיפויות את טובת עובדיה, ולראיה, כפי שהובטח, פעלנו בשיתוף-פעולה מלא עם העובדים, במטרה לאפשר מעבר קל לנווה אילן. אני מברך על ההסכם שהושג ומצפה, יחד עם כל חברת החדשות, להשקת האולפן החדש".

נזכיר כי לפני מספר ימים ועל רקע המעבר הצפוי לאולפנים החדשים בנווה אילן, הכריז ועד חדשות 13 על סכסוך עבודה, זאת כדי שבעת המעבר עצמו יהיה באפשרותם לנקוט צעדים ארגוניים. העובדים טענו כי למעבר לנווה אילן יש השלכות מרחיקות לכת על תנאי העבודה שלהם - ולו רק מעצם העובדה שיהיה עליהם לצאת מתל-אביב, ולכן דרשו לאפשר הסכמי פרישה בתנאים מיטיבים למי שיבחר לפרוש בשל הצורך לבלות שעתיים ביום על הכביש, תשלום עבור הזמן של הנסיעה, תנאים הקשורים לשהייה באולפנים, כמו למשל סבסוד ארוחות ועוד. בסוף השבוע האחרון, לאחר שהצדדים לא הגיעו להבנה, הכין הוועד את העובדים לקראת נקיטת צעדים ארגוניים כבר היום (ב').

צרו איתנו קשר *5988