ועד עובדי בנק ישראל מחריף את העיצומים: הורה להפסיק לשתף פעולה עם היועצים החיצוניים

הצעדים שעליהם הכריז אמש ועד העובדים נועדו לפגוע בתהליך החפיפה של מנהל חדש בתחום בקרת האיכות שגויס

 בניין בנק ישראל \ צילום:Shutterstock ס.א.פ קרייטיב
בניין בנק ישראל \ צילום:Shutterstock ס.א.פ קרייטיב

ועד עובדי בנק ישראל הורה לעובדים להפסיק לשתף פעולה עם היועצים החיצוניים בכל החטיבות, במחאה על גיוס עובדי קבלן לתפקידים בבנק. מדובר בהחרפה של העיצומים שהוכרזו בבנק בשבוע שעבר. הצעדים שעליהם הכריז אמש (ג') ועד העובדים נועדו לפגוע בתהליך החפיפה של מנהל חדש בתחום בקרת האיכות שגויס.

במכתב שהפיצו אמש לעובדים כתבו חברי הוועד כי "מרגע זה ועד להודעה חדשה, הנכם מתבקשים שלא לשתף פעולה עוד עם כלל היועצים החיצוניים בבנק ישראל, עובדי קבלן שההנהלה מביאה בשל הקושי שלה להתמודד עם המועצה המנהלית. אין מניעה לקיים עמם קשר חברתי, אבל לא יתקיים כל שיתוף-פעולה בנושאי עבודה, אלא באישור מפורש מועד העובדים".

במכתבם מסבירים העובדים כי "הבנק מעסיק עשרות רבות של עובדי קבלן שמוגדרים יועצים חיצוניים בתפקידים מקבילים לאלה של העובדים מן המניין, בעלות שכר גבוהה פי שניים ויותר. זוהי המחשה נוספת לחולשת ההנהלה שבאה לידי ביטוי גם בוואקום הניהולי ומאיימת על יציבותו של בנק ישראל. למרות שאנו בסכסוך עבודה פתוח עם הנהלת בנק ישראל, ניסינו להתחשב בנקיטת העיצומים עד כה מתוך דאגה להתנהלות הבנק. לצערנו, ההנהלה בחרה להמשיך ולגייס יועצים ומנהלים עובדי קבלן, רק היום נקלט מנהל בתחום בקרת האיכות QA שתחתיו עוד עובדי קבלן חיצוניים.

"זהו רק מהלך אחד מתוך רבים שמשמעותם בראש ובראשונה בזבוז של מיליוני שקלים בשנה ופגיעה בעובדי הבנק. זו עדות נוספת לקשיי ההנהלה לעמוד מול המועצה המנהלית ולדרוש את התקנים הנדרשים".

בוועד הוסיפו כי הם אינם מבקשים תוספות שכר, "אלא דורשים מההנהלה ומהנגיד והמועצה המנהלית לכבד את הסכם 2019 וההבנות שהם חתומים עליהם, בראש ובראשונה - כדי להחזיר את היציבות לבנק ישראל". 

מבנק ישראל נמסר בתגובה להודעת הוועד כי "הנהלת בנק ישראל משוכנעת כי גם בתנאים שבהם מאותגרת הכלכלה העולמית, ניתן להגיע לעמק השווה עם ועד העובדים אודות התאמת הבנק לעולם המחר".

צרו איתנו קשר *5988