אלביט מערכות תייצר מכונות הנשמה שפותחו על ידי הסטארט-אפ Lifecan Medical

המודל יאפשר ייצור סדרתי של מכונת ההנשמה החדשה על פי תו השמישות הרפואית ואישור משרד הבריאות

ימי קורונה / צילום: רויטרס
ימי קורונה / צילום: רויטרס

משרד הביטחון, משרד הבריאות ומפא"ת בחרו בפיתוח של חברת LifeCan Medical, מכונת הנשמה אוטומטית, כפתרון למערכת הבריאות ובתי החולים בשל המחסור במכונות הנשמה בעקבות נגיף הקורונה.

ה- lifecan one ייוצר על פי מודל הייצור של חברת אלביט מערכות, שגובש בחטיבת יבשה ותעש של החברה. המודל יאפשר ייצור סדרתי של מכונת ההנשמה החדשה על פי תו השמישות הרפואית, ובהתאם לאישור אמ"ר (אביזרים ומכשירים רפואיים) של אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות.

בנוסף, אלביט ממנפת את תשתיות הלוגיסטיקה שלה מול עשרות ספקים בארץ ובחו"ל בכדי לקיים רכש מהיר, יעיל, סדור ותקני של כל החלקים אשר מרכיבים את מכונת ההנשמה המיוחדת. במקביל למאמצי הרכש, אלביט מערכות כבר הרכיבה צוותי ייצור, פיתחה מערכי לימוד והחלה בהדרכות של צוותי הייצור לקראת הפעלת הקווים שייצרו את מכונות ההנשמה.

LifeCan Medical הוקמה על ידי שלושה יזמים, ד"ר אלחנן פריד - מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה הר הצופים, אריאל שרם ומיכה אסטרייך מנהלי החברה.

לפני מספר שנים נקרא ד"ר פריד לדיון חירום בקנדה על רקע התפשטות שפעת, שם לראשונה שמע על אפשרות העדפת חולה אחד על פני חולה אחר שסיכוייו לשרוד גבוהים יותר. עם סיום הפגישה החל ד"ר פריד בפיתוח רעיון שיסב את מכשיר ה"אמבו", מכשיר הנשמה ידני, למכשיר הנשמה אוטומטי שיהיה לפתרון מהיר, זול, איכותי ולשימוש רחב היקף. פריד חבר לאסטרייך ושרם, יוצאי יחידות מיוחדות אשר עשו שימוש במכשירי האמבו בשטח. לשניםי ניסיון רב בחברות סטראטאפ וטכנולוגיה.

מנכ"ל LifeCan Medical , מיכה אסטרייך: "לאור המשבר ההיסטורי, החלטנו להקדיש עצמנו לייצור פתרון מידי לעומסי המונשמים בבתי החולים. מכשיר הlifecan one- הינו תחליף הנשמתי איכותי וראוי למכונות ההנשמה של בתי החולים, עד העברת המטופל למכונות ההנשמה המסורתיות. בכך, מכונת ההנשמה של LifeCan Medical תספק זמן, בו צוותי הרפואה יוכלו לווסת את העומסים העצומים הנחזים על מכונות ההנשמה במדינות רבות בעולם. כמו כן, אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אלביט מערכות בייצור מכונות ההנשמה של החברה - מאנשי המקצוע הטובים בעולם".