המניה בשיא: אודיוקודס יוצאת לגיוס של כ-100 מיליון דולר

חברת הטכנולוגיה נהנית מהמעבר לעבודה מרחוק, מגמה שהתגברה בעקבות התפשטות וירוס הקורונה

על רקע המומנטום החיובי במניית אודיוקודס, שנסחרת כיום בשיא של כמעט 20 שנה,  יוצאת חברת הטכנולוגיה להנפקה משנית בנאסד"ק, בכוונה לגייס סכום של כ-100 מיליון דולר.

מניית אודיוקודס  זינקה מתחילת השנה ב-49%, אחרי שטיפסה במהלך 2019 ביותר מ-160%. שווי השוק הנוכחי של החברה בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב עומד על 1.1 מיליארד דולר.

אודיוקודס, שנוסדה ומנוהלת על-ידי שבתאי אדלרסברג, מספקת פתרונות תקשורת לעסקים ופתרונות VoIP. בהתאם לכך, היא נהנית מהמגמות שהתגברו על רקע מגפת הקורונה, של מעבר לעבודה מרחוק. לאודיוקודס יש שיתוף פעולה עם מיקרוסופט ולאחרונה נחתם שיתוף פעולה גם עם גוגל.

אודיוקודס הודיעה היום שתנפיק 2.6 מיליון מניות חדשות במסגרת הנפקה על בסיס תשקיף מדף קיים, ולחתמים תינתן האפשרות לרכוש עוד 390 אלף מניות במחיר ההנפקה תוך 30 יום. במחיר הנוכחי של מניית אודיוקודס, מדובר על גיוס בהיקף של 99-114 מיליון דולר, בכפוף למימוש אופציית החתמים. המניות שיונפקו יהוו כ-9% מהון המניות של אודיוקודס לאחר ההנפקה (בהנחה שהחתמים יממשו את האופציה).

את ההנפקה יובילו בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ, לצד ברקליס, ג'פריס ונידהאם. בסוף הרבעון הראשון היו לאודיוקודס בקופה 74.2 מיליון דולר, לאחר שייצרה ברבעון תזרים של 6.8 מיליון דולר מפעילות שוטפת וחילקה 3.9 מיליון דולר כדיבידנד. את הכספים שיגויסו בהנפקה המשנית אודיוקודס מייעדת לצרכים עסקיים כלליים, כולל הון חוזר, הוצאות הוניות, החזר הלוואות ועוד.

בתשקיף לקראת הגיוס נכתב כי "מגפת COVID-19 הובילה למעבר מהיר של ארגונים לעבודה של העובדים מהבית. המעבר הזה הוביל לאימוץ מיידי של אפליקציות שיתופי פעולה כמו מיקרוסופט Teams, שצמחה ליותר מ-75 מיליון משתמשים פעילים מדי יום. המהפכה בשוק מייצגת הזדמנות משמעות עבורנו".

עם זאת, נכתב גם כי "ההשפעה המהותית של המגפה על הכלכלה הגלובלית מגבילה את היכולת שלנו לחזות את ההשפעה שלה על עסקינו בהמשך, והיא תלויה בהתפתחויות עתידיות שאינן ודאיות, כולל משך וחומרת ההתפרצות, גלים נוספים של התפרצות ויכולתנו לשמר את שרשרת האספקה".

ההחזקה של אדלרסברג שווה היום 197 מיליון דולר

אדלרסברג הוא בעל המניות הגדול באודיוקודס, עם החזקה של 17.4% מההון ששוויה הנוכחי הוא 197 מיליון דולר. בעלי מניות גדולים אחרים הם ליאון ביאליק, שהקים את החברה יחד עם אדלרסברג אך אינו חלק מהנהלתה כיום, שמחזיק ב-10.2% מהמניות, וכן מורגן סטנלי שמחזיק ב-6.7%.

בראיון ל"גלובס" לפני מספר חודשים, אדלרסברג נשאל האם החברה תנצל את הגאות במניה לגיוס הון, והשיב כי "אנחנו מייצרים מזומנים בצורה חזקה מאוד. לכאורה, לא חסרים לנו מזומנים. אבל כן, יש סיכוי שאם נסתכל על רכישות ונרצה לבצע רכישות מהותיות, נוכל לבצע גיוס הון". לשאלה האם יש רכישה כזו בדרך, ענה אדלרסברג כי אין משהו ספציפי, אך לחברה יש תוכנית לחיפוש רכישות והיא כשירה לביצוע של רכישות כאלה.

ברבעון הראשון של השנה הכנסות אודיוקודס צמחו ב-11.7% לעומת הרבעון המקביל ל-52 מיליון דולר, והיא רשמה רווח נקי של 5.3 מיליון דולר לפי כללי החשבונאות המקובלים, ושל 7.8 מיליון דולר על בסיס Non-GAAP, עלייה של 41%. את 2020 כולה אודיוקודס מצפה לסיים עם הכנסות של 214-222 מיליון דולר, צמיחה של 6.8%-10.8% לעומת 2019, ועם רווח נקי של 1.09-1.13 דולר למניה.