הלך לעולמו ד"ר זאב רותם, ראש מחלקת אסטרטגיה ב-KPMG סומך-חייקין

ד"ר זאב רותם ליווה לאורך השנים מאות עסקים, חברות ציבוריות, ומשרדי ממשלה בתכנון וביצוע מהלכים אסטרטגיים וארגוניים מהמשמעותיים במשק

ד"ר זאב רותם / צילום: רפי דלויה
ד"ר זאב רותם / צילום: רפי דלויה

בסוף השבוע האחרון הלך לעולמו ד"ר זאב רותם, שותף וראש מחלקת האסטרטגיה של KPMG בישראל. רותם (64) נחשב לאחד מבכירי היועצים האסטרטגיים בישראל, מתלמידיו של פרופ' מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב, שליווה לאורך 25 השנים האחרונות מאות עסקים מהסקטור הביטחוני, הפיננסי והתעשייתי, כמו גם חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה במהלכים המשמעותיים במשק.

רותם, נווט קרב בחיל האוויר, פרש מצה"ל לפני 25 שנה בדרגת סגן אלוף, לאחר שביצע מגוון תפקידים בתחומי הפיתוח, הכלכלה והתכנון. הוא השלים את לימודי הדוקטורט באסטרטגיה באוניברסיטת תל אביב, ואת הפוסט דוקטורט שלו באוניברסיטת הרווארד. לאחר חזרתו לארץ שימש במשך יותר מעשור כחבר סגל באוניברסיטת ת"א, כמרצה לאסטרטגיה עסקית בפקולטה לניהול.

במקביל, ב-1997 הקים את חברת הייעוץ "רותם אסטרטגיה", חברה לייעוץ אסטרטגי, כלכלי וארגוני, שהפכה עם השנים להיות אחת מחברות הייעוץ המובילות בישראל. החברה בניהולו ליוותה לאורך השנים מספר רב של חברות וגופים מובילים במשק בתהליכי תכנון אסטרטגי ובמהלכי שינוי גדולים.

לפני כשנה הצטרפו ד"ר רותם, יחד עם ארבעת שותפיו לחברה וצוות יועצים, לפירמת הרו"ח והייעוץ הבינלאומית KPMG. במסגרת המהלך הפכה חברת "רותם אסטרטגיה" להיות מחלקת האסטרטגיה של חברת KPMG סומך חייקין, ומאז הובילה שיתופי פעולה עם נציגויות של KPMG בעולם, מתוך כוונה להיכנס לפרוייקטי ייעוץ אסטרטגי גם בזירה הבינלאומית, בתחומי הביטחון, הבריאות, המוביליטי התשתיות ועוד.

זאב השאיר אחריו אישה, ד"ר אביטל רותם, שלושה ילדים - ליאור, אהוד ושירה, ושני נכדים.

מפירמת סומך חייקין KPMG נמסר כי "אנחנו המומים מהאסון שקרה. בשעה קשה זו אנו מחבקים ועוטפים את אביטל והילדים, ושולחים את תנחומינו למשפחה המורחבת. זאב יחסר לכולנו מאוד".

צרו איתנו קשר *5988