יאיר נתניהו: "אני מראה לאבא את החייזרים מההפגנות, זה מצחיק אותו"

בנו של ראש הממשלה התראיין הבוקר ברדיו "גלי ישראל" ואמר כי ההפגנות "מבדרות" את אביו: "אני מראה לו לפעמים כמה קטעים נבחרים. זה מבדר אותו, זה נותן לו קצת כוח אפילו" • התוכנית עלתה לרשת והוסרה תוך זמן קצר, אלא שבעקבות הסערה התוכנית הוחזרה לרשת

יאיר נתניהו / צילום: Associated Press
יאיר נתניהו / צילום: Associated Press

בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו התראיין הבוקר (ב') בתוכנית "פתחי וזמרי בעם" בתחנת גלי ישראל, ובריאיון אמר בין השאר כי המפגינים נגד אביו הם "חייזרים" וכי ההפגנות "מבדרות" את ראש הממשלה. הקלטת התוכנית הוסרה מאתר סאונדקלאוד שבו מעלה התוכנית את הקלטותיה, והציוץ של חלק מדבריו נמחק מהטוויטר של גלי ישראל. בעקבות הסערה, התוכנית הוחזרה לרשת.

נתניהו אמר בשידור: "זה מצחיק אותו, הוא רואה את המראות שכולנו רואים על החייזרים האלה בהפגנות, וזה מצחיק אותו, זה כמו בידור כזה. אני מראה לו לפעמים כמה קטעים נבחרים. דברים לא גסים מדי מההפגנות כי בכל זאת זה לא נעים אבל אתה יודע זה מבדר אותו, זה נותן לו קצת כוח אפילו".

עדנה מאור, מנכ"לית תחנת גלי ישראל, למה הורדתם מהרשת את הקלטת התוכנית של פתחי וזמרי מהבוקר, בה ראיינו את יאיר נתניהו, ולמה הורדתם תימלול של חלק מדבריו של יאיר מהטוויטר של גלי ישראל?
"מאחר ולעיתים יש לציוצים נטייה להוציא דברים מההקשר שבו הם נאמרו ביקשתי להמתין עד שאשמע את הריאיון המלא. אנו שמחים שרדיו גלי ישראל ממשיך לעורר עניין".

אבל למה הקלטת התוכנית כולה ירדה מהרשת והוחזרה רק אחרי הסערה שפרצה?
"תגובתי ברורה. זו החלטה שלי. אחרי שהאזנתי פעלתי להמשיך בשגרה".

בעקבות הסערה שהתעוררה בגלל הריאיון, כתב יאיר נתניהו בטוויטר בתגובה: "כשדיברתי על 'חייזרים' ב'הפגנות' השמאל בירושלים, התכוונתי לאלה שמתחפשים לחייזרים ועב"מים, אלה שמתפשטים, אלה שמתחפשים לאיברי מין, אלה שמניפים שלטים עם גסויות, אלה ששמים סיר ספגטי על הראש או אלה שמתחפשים לספיידרמן. יש יותר מדי כאלה וזה מצחיק. כל היתר בכלל לא מצחיק - ההסתה והקריאות המפורשות לרצח, שמתעצמות בהפגנות השמאל האנרכיסטי מיום ליום, ושוברות שיאים חדשים בעידוד תקשורתי בלתי פוסק. אני עדיין מקווה שהתקשורת תגנה את ההסתה הזאת".

אתמול הורה בית משפט השלום בירושלים ליאיר נתניהו להסיר מחשבון הטוויטר שלו ציוץ שבו פרסם את פרטיהם האישיים של ראשי תנועת "קריים מיניסטר", העומדת במרכז גל המחאה בבלפור. כמו כן, נדרש נתניהו להימנע מלהטרידם למשך חצי שנה. "אני קובעת כי ניתן צו למניעת הטרדה מאיימת האוסר על המשיב לפרסם כל דבר שיש בו כדי להטריד את המבקשים הטרדה מאיימת לרבות פרטים אישיים שלהם, אף אם ניתן להשיג אותם במאמץ סביר", קבעה השופטת דורית פיינשטיין.

בתחילת השידור נועם פתחי נשמע מלגלג על החלטת בית המשפט מאתמול. "בית המשפט פוסק בעניינו של יאיר נתניהו וקובע שמה שהוא עשה ברשתות היא הטרדה מאיימת (המגיש צוחק בעת אמירת 'הטרדה מאיימת') שפרסם את שמותיהם וכתובותיהם של המפגינים נגדו". חוסר הכבוד לבית המשפט נמשך גם בתשובתו של יאיר לשאלת המגישים מדוע לא הגיע לבית המשפט. "לא צריך לשתף פעולה עם הטירלול הזה", אמר.

צרו איתנו קשר *5988