סיוה עקפה את התחזיות ברבעון וצמחה ב-28% בהכנסות

ההכנסות של חברת הטכנולוגיה הישראלית הסתכמו ב-23.6 מיליון דולר • בשורה התחתונה, הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP הגיע ל-12 סנט, בזמן שהאנליסטים ציפו רק לרווח של 4 סנטים למניה

גדעון ורטהייזר וצמרת סיוה  / צילום: נסדק
גדעון ורטהייזר וצמרת סיוה / צילום: נסדק

פריסת רשתות הדור ה-5 בסין מאיצה, וחברת הטכנולוגיה הישראלית סיוה  נהנית ממגמה זו. החברה, המספקת טכנולוגיות קישוריות לתחום השבבים, פרסמה היום את דוחות הרבעון השני בו עקפה את תחזיות האנליסטים. ההכנסות הסתכמו ב-23.6 מיליון דולר, צמיחה של 28.4% ביחס לרבעון המקביל וגבוה בכ-14% מתחזיות האנליסטים. בשורה התחתונה, הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP הגיע ל-12 סנט, בזמן שהאנליסטים ציפו רק לרווח של 4 סנטים למניה.

ההכנסות של סיוה מחולקות לשני תחומים: מכירת רישיונות לטכנולוגיה שלה, ותמלוגים שמתקבלים בחברה כשמכשיר שכולל בתוכו טכנולוגיה שלה נמכר לצרכן הסופי. בדומה לרבעון הקודם בו השעתה את התחזית השנתית, גם הפעם סיוה לא מספקת תחזית ל-2020, אך חוזרת על התחזית לתחום הרישוי בו היא צופה הכנסות של 51 מיליון דולר עלייה מההכנסות ב-2019. באשר לתחום התמלוגים, החברה רק מציינת כי ההכנסות במחצית השנייה יהיו גבוהות מהמחצית הראשונה - כלומר מעל 19.2 מיליון דולר, ומכך ניתן להבין שהשנה כולה תסתיים עם הכנסות של לפחות כ-90 מיליון דולר (בדומה לתחזיות האנליסטים), לעומת 2019 שבה ההכנסות היו 87.2 מיליון דולר.

ברבעון השלישי הצפי הוא להוצאות תפעול מעט נמוכות מהרבעונים הראשונים של השנה ולרווח גולמי של 89%, דומה לרבעון השני.

ברבעון השני סיוה רשמה כאמור הכנסות של 23.6 מיליון דולר, מתוך זה 13.5 מיליון דולר הכנסות מרישוי ו-10.1 מיליון דולר הכנסות מתמלוגים. לפי כללי החשבונאות המקובלים GAAP היא הציגה הפסד נקי בסך 1.1 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP , בנטרול הוצאות חשבונאיות שונות, עמד הרווח הנקי הרבעוני על 2.9 מיליון דולר, עלייה מ-1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

במחצית הראשונה הכנסות החברה צמחו ב-33.5% ל-47.2 מיליון דולר, כאשר הצמיחה בהכנסות מרישוי הייתה של 28.5% והצמיחה בהכנסות מתמלוגים - של 41.6%. ההפסד הנקי GAAP הצטמצם לעומת התקופה המקבילה והסתכם ב-2.3 מיליון דולר, ועל בסיס Non-GAAP נרשם רווח נקי של 5.4 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 1.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

סיוה עדכנה שבמהלך הרבעון השני חתמה על 8 הסכמי רישוי חדשים, אחד מהם עם לקוח חדש. שבעה מההסכמים היו בסין ואחד בארה"ב. לדברי מנכ"ל החברה גדעון ורטהייזר, "בסיס לקוחותינו גדל בעקביות ואנו מתרחבים לשווקים חדשים ורווחיים כמו מערכות בקרת הנעה לרכב, שם חתמנו במהלך הרבעון על הסכם משמעותי. ההכנסות מתמלוגים היו גבוהות מציפיותינו כתוצאה מגידול חד של 77% בתמלוגים מתחנות בסיס סלולריות ומוצרי IoT , שהגיעו ל-4.3 מיליון דולר".

הוא הוסיף כי בשוק הסמארטפונים, נהנתה סיוה מהצלחת דגם חדש של יצרן אמריקאי מוביל, שהיקף מכירותיו נטרל במידה רבה את הירידה הכללית בשוק הסמארטפונים.

בשיחת הוועידה שהתקיימה לאחר פרסום הדוחות, אמר ורטהייזר כי צפויה עליית מדרגה בהכנסות מתמלוגים החל מהרבעון השלישי כתוצאה מפריסה מהירה של תחנות בסיס סלולריות דור 5 בסין. בארה"ב, צפויה סיוה ליהנות מהחלטת הממשל לעודד רשתות דור 5 "פתוחות" ( O-RAN ), המאפשרות למפעילות הסלולר לשלב רכיבי חומרה ותוכנה ממגוון ספקים אמריקאים, כמו אינטל, פייסבוק, סיסקו ומיקרוסופט - מה שיאפשר לסיוה להרחיב את בסיס לקוחותיה בארה"ב. עוד ציינו בסיוה כי המעבר לרשתות דור 5 משרת היטב את המגמה המתרחבת של עבודה ולימודים מהבית, ותומך בהרחבת השימוש ברובוטיקה, אבחנות רפואיות וטיפול בחולים מרחוק.

צרו איתנו קשר *5988