היהודים באים? לא באתר משרד החינוך: פרקי הסדרה הוסרו

וגם: את מי צירפה חברת הביטוח מבטח שמיר לדירקטוריון וקצת חדשות טובות למרות הקורונה

מתוך "היהודים באים" / צילום: צילום מסך, כאן11
מתוך "היהודים באים" / צילום: צילום מסך, כאן11

השמרנות ניצחה את הסאטירה ולאחר יום של מסרים סותרים, בהם הביעו גורמים במשרד החינוך עמדות סותרות בנוגע לסדרה "היהודים באים" הוסרו הפרקים מאתר משרד החינוך.

כזכור הסדרה "היהודים באים" הופקה על ידי תאגיד השידור הציבורי, וכתוכנית סאטירה, היא נוגעת ברבדים רבים בחיי היומיום אך דרך סיפורי התנ"ך, שמנפקים עוד לפני הסאטירה לא מעט דרמה בעצמם. בשבועות האחרונים פועלים בעוצמה גורמים שמרניים נגד שידור התכנית בכלל ונגד האפשרות לצפות בה דרך אתר משרד החינוך בפרט. 

כאמור, בימים האחרונים נשמעו מכיוון משרד החינוך קולות סותרים מהכיוון המופקד על הפדגוגיה. היו שהסתכלו עליה ככלי לעידוד חשיבה ביקורתית וטענו כי הסרטונים שהועלו באתר נועדו לעורר בקרב התלמידים שיח בדילמות ששייכות גם לחייהם היום. השר יואב גלנט לעומת זאת בחר לאמץ את הגישה השמרנית יותר, ולמרות שציין את חשיבות חופש הביטוי במדינה דמוקרטית, החליט שהסרטונים עושים שימוש במסר שעלול להיתפס כפוגעני והיום נראה שהסרטונים אכן הוסרו. נכון לשעה זו, את תגובת משרד החינוך לא ניתן היה להשיג.

ענת ביין-לובוביץ

חברת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר, צרפה באחרונה לדירקטוריון שלה את אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס, כדירקטור בלתי תלוי. יצחקי, שיחגוג בחודש הבא יומולדת 71, משמש בשנתיים האחרונות כיו"ר מפעל הפיס, וטרם לכך כיהן בין היתר כראש מטה הדיור הלאומי במשרד האוצר, יו"ר המועצה לתכנון ולבנייה ויו"ר הות"ל, וכן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. באחרונה נחשף כי יצחקי גם משמש יועץ להתאחדות בוני הארץ במשרה חלקית, בעיקר בנושאים שבהם טיפל והתמחה כשניהל את מטה הדיור, וכן כי נשכר על-ידי קרן קיסריה כדי לייצג אותה במו"מ מול המדינה על הסדר נכסים חדש. עוד צרפה מבטח שמיר באחרונה לדירקטוריון שלה את יאיר ביטון, המכהן בשנתיים האחרונות כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל השקעות בחברת איי.אי.אס הבורסאית, שבשליטת חיים גייר.

אביב לוי

חדשות טובות:

בימים הקרובים יעלה לראשונה בישראל קמפיין מבוסס מיקום בטלוויזיה. מדובר בקמפיין "קונים מקומי" שעולה על פלטפורמה פרטנר TV ובמסגרתו תינתן בערים ירושלים, תל אביב, אשדוד, חיפה ובאר שבע במה לשני עסקים מקומיים, שייקבלו חשיפה לקהל רלוונטי באזורם. הפרויקט הוא על פלטפורמת פרטנר TV ובשיתוף בנק הפועלים.

ענת ביין-לובוביץ

הטרקלין:

תרבות הצילום היא שעמדה השבוע בשיאו של אירוע ההשקה של EYECON, מרכז חדש שצפוי להיפתח בחודש נובמבר בתל אביב. את המרכז הנבנה בקריית המלאכה בעיר, מקימים הצלם זיו קורן יחד עם קבוצת יזמים, המבקשים יחד להציג במקום תערוכות ובכלל לקדם את אמנות הצילום. המרכז ימוקם במבנה בשטח כ-2,500 מ"ר והושקעו בהקמתו כ-18 מיליון שקל.

 

צרו איתנו קשר *5988