חברת הפינטק של מייסד טוויטר השקיעה 50 מיליון דולר בביטקוין

חברת Square של ג'ק דורסי היא כעת החברה השנייה מבין החברות הנסחרות בוול סטריט שמשקיעה בביטקוין, אחרי חברת התוכנה MicroStrategy , שהשקיעה במטבע הקריפטו יותר מ-400 מיליון דולר בחודשים האחרונים

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי / צילום: לוקס ג'קסון, רויטרס
מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי / צילום: לוקס ג'קסון, רויטרס

חברת הפינטק האמריקאית Square, שנמצאת בבעלות ג'ק דורסי, מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית טוויטר, הודיעה היום כי רכשה כ-4,709 ביטקוין תמורת סכום כולל של 50 מיליון דולר. שיעור ההשקעה של סקוור ברכישת הביטקוין הוא כ-1% מכלל הנכסים הפיננסיים של החברה, על פי דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2020.

סקוור , הפועלת בתחום שירותי התשלומים הדיגיטליים, מפעילה, בין השאר, את אפליקציית העברת הכספים הפופולרית Cash App. מניית סקוור, הנסחרת בבורסת ניו יורק, משקפת לחברה שווי שוק של כ-81 מיליארד דולר, אחרי שזינקה בכ-193% מתחילת השנה. מחירו הדולרי של ביטקוין (BTC) נאמד הערב בכ-10,730 דולר, אחרי עלייה של 40% מתחילת השנה, לפי נתוני אתר Nomics.

על פי הודעת סקוור, "מטבע קריפטו הוא מכשיר של העצמה כלכלית, המספק דרך להשתתף במערכת מוניטרית גלובלית, המתיישר עם תכליתה של החברה". אמריטה אהוג'ה, מנהלת הכספים הראשית של סקוור, אמרה בעקבות ההודעה: "אנו מאמינים כי לביטקוין יש פוטנציאל להיות מטבע נפוץ יותר בעתיד. ככל שצומח אימוץ הביטקוין, אנו מתכוונים ללמוד ולהשתתף בכך באופן ממושמע. עבור חברה שבונה מוצרים המבוססים על עתיד מכיל יותר, השקעה זו היא צעד במסע הזה".

בהשקעה זו נהפכה סקוור של דורסי לחברה השנייה מבין החברות הציבוריות הנסחרות בוול סטריט שמשקיעה בביטקוין, אחרי חברת התוכנה האמריקאית MicroStrategy. מיקרוסטרטג'י, הפועלת בתחום של בינה עסקית ומניותיה נסחרות בנאסד"ק, הודיעה בספטמבר כי השלימה בחודשים האחרונים רכישה של 38,250 ביטקוינים, ששוויים כיום כ-410 מיליון דולר. מייקל סיילור, מייסד ומנכ"ל מיקרוסטרטג'י, אמר כי רכישת הביטקוינים נעשתה כחלק ממדיניות ההשקעות החדשה של החברה.

צרו איתנו קשר *5988