סוכנות הריגול האמריקאית מזהירה מפני האקרים סיניים שיתקפו את הצבא, ההגנה והתעשייה

הסוכנות לביטחון לאומי האמריקאית, NSA, קוראת למשרד ההגנה ולתעשיות הצבאיות להיערך למגננה מפני מתקפות סייבר

מאיימים על רשתות אמריקאיות / צילום: Shutterstock
מאיימים על רשתות אמריקאיות / צילום: Shutterstock

הסוכנות לביטחון לאומי בממשל האמריקאי, NSA, הזהירה אתמול (ג') שפצחנים (האקרים) של ממשלת סין מעלים על הכוונת רשות מחשבים בארה"ב שקשורות להגנה לאומית, ותיארה את האיום של בייג'ינג כעדיפות קריטית שמחייבת תשומת לב דחופה.

ההתרעה החדשה של NSA מוכרת למומחי אבטחת סייבר, אך סוכנות הריגול האלקטרוני המובילה בארה"ב מתארת לראשונה את היעדים למאמצי הפצחנות הממשלתיים הסינים. NSA קוראת לתגבור הגנות הסייבר במשרד ההגנה , הפנגטון, ובבסיס התעשיות הצבאיות וההגנה נגד חדירה סינית.

"הרשתות הללו מותקפות לעיתים תכופות במגוון של טקטיקות וטכניקות של שחקני סייבר סינים בחסות ממשלת סין כדי לנצל רשתות של עניין שמחזיקות קניין רוחני רגיש ומידע כלכלי, פוליטי וצבאי", נאמר באזהרה.

דובר שגרירות סין בארה"ב מסר בהודעה שההאשמות "חסרות בסיס לחלוטין" וכי ממשלת סין "מתנגדת בתקיפות ונלחמת בכל סוגי התקפות ועבירות הסייבר לפי החוק".

הכוחחות המזוינים, קבלני ננגה ואוניברסיטאות בארה"ב שעוסקות במחקר צבאי ראו במשך שנים גניבות של סודות צבאיים על ידי הסינים כנושא מועדף של ביטחון לאומי.

סדר של ביקורות פנימיות העלתה שהאיום הזה חריף בהרבה מכפי שהפקידים תפסו עד כה. בדיקה של חיל הים בשנה שעברה, לדוגמה, הסיקה שהצי ושותפיו התעשייתיים היו "תחת מצור סייבר" של סין וגורמים נוספים, שגנבו סודות ביטחון לאומי בשנים האחרונות, תוך ניצול חולשות קריטיות שמאיימות על מעמד ארה"ב ככוח הצבאי הגדול בעולם.

קבלנים של הצי סבלו במיוחד מפריצות מטרידות בשנה האחרונה, ופקידם אמריקנים האשימו את בייג'ינג בגניבת חומר רגיש, מנתוני תחזוקה של אוניות צי עד תוכניות טילים.

האתרעה אתמול כוללת מידע טכני מפורט על 25 תקלות שלפי NSA בייג'ינג מפעילה נגד רשתות מחשבים. הללו כוללות נקודות חולשה במערכת חלונות של מיקרוסופט ומוצרים של סיסקו וסיטריקס, בין היתר, שמשמשים לקבלת גישה לשירותי אינטרנט חיצוניים.

"אנחנו שומעים חזק וברור שיכול להיות קשה לתעדף מאמצי הטלאה והפחתה", אמרה אן נויברגר, מנהלת צוות אבטחת הסייבר ב-NSA. "אנחנו מקווים שעל ידי הדגשת הפגיעות שסין מנצלת באופן פעיל בחדירה למערכות, אנשי המקצוע באבטחת סייבר יקבלו מידע שאפשר לפעול לפיו כדי לתעדף את המאמצים לאבטח את המערכות שלהם".

NSA האשימה בעבר את ממשלת רוסיה במאמצים לנצל את אחד הליקויים כדי לגנוב מחקרים לחיסון מהקורונה, לדוגמה, וחוקרים מהמגזר הפרטי אומרים שהאקרים איראנים כנראה ניסו לפרוץ למערכות באמתעות כמה מהבאגים הללו.

האתרעה של NSA באה אחרי פעילות רבה בתחום זה של ממשל טראמפ, כולל כמה כבי אישום נגד פצחנים סינים שהואשמו בעבודה במתואם עם שירותי הביון הסינים בפריצה לרשתות של חברות כדי לגנוב קניין רוחני בשווי מיליארדי דולר בשנה.

צרו איתנו קשר *5988