חצי שנת עבודות שירות ליועץ לשעבר למגנזי תשתיות שהורשע

בית המשפט ציין בגזר דינו כי נתן דעתו להודאת הנאשם באשמה, למעמדו כמסייע ולכך שלא הפיק טובת הנאה לעצמו מההסדר • גזר הדין הוא חלק מפרשה רחבה יותר הידועה גם כ"פרשת מגנזי", במסגרתה הוגשו שלושה כתבי אישום נגד גבריאל מגנזי ו-17 נאשמים נוספים

אולם בית משפט / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק
אולם בית משפט / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

כחצי שנת עבודות שירות נגזרה על ירון רן, יועץ לשעבר לחברת מגנזי תשתיות, לאחר שהורשע בגין הסדר כובל.

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים עוד לפני תחילת ההוכחות בתיק, וגזר על רן חמישה וחצי חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, וכן קנס כספי בסך של 25,000 שקל.

בית המשפט ציין בגזר דינו כי נתן דעתו להודאת הנאשם באשמה, למעמדו כמסייע ולכך שלא הפיק טובת הנאה לעצמו מההסדר.

רן הורשע בעבירה של סיוע להסדר כובל. רן הודה כי טרם הגשת ההצעות במכרז לביצוע עבודות תשתית, מים וביוב של תאגיד המים "מי חדרה" בשנת 2015, הוא נכח בפגישה עם נציגי חברות מתחרות. בפגישה חילקו ביניהן החברות את הזכייה במכרז כך שמגנזי תשתיות תהיה אחת הזוכות בו. כמו כן נקבע באותה פגישה גובה הצעת המחיר שתזכה במכרז. לאחר שקיבל את אישורו של איש העסקים גבריאל מגנזי, נתן רן את הסכמתה של מגנזי תשתיות לסיכום. מגנזי תשתיות ויתר החברות פעלו כפי שסוכם ומגנזי תשתיות נבחרה כאחת הזוכות במכרז.

גזר הדין הוא חלק מפרשה רחבה יותר הידועה גם כ"פרשת מגנזי", במסגרתה הוגשו שלושה כתבי אישום על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ורשות התחרות נגד גבריאל מגנזי ו-17 נאשמים נוספים. כתבי האישום מייחסים לנאשמים (כל אחד לפי חלקו) עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס בהיקפים גבוהים ועבירות נוספות.

רן היה מעורב כמסייע בתיאום מכרז אחד. התיק עודנו מתנהל ביחס לנאשמים אחרים.

התיק נחקר על ידי מחלקת החקירות של רשות התחרות והיחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל, בליווי של המחלקה המשפטית של רשות התחרות ופרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). כתב האישום הוגש ביום 10.10.19.

התובעים בתיק הם עוה"ד אייל פרזון ועדי גנוט מרשות התחרות, ועוה"ד אורי פרייסמן ולנא עואדיה מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

צרו איתנו קשר *5988