אחרי התערבות משרד החוץ: איחוד האמירויות תישאר מדינה ירוקה

משרד הבריאות התכוון להפוך את איחוד האמירויות למדינה אדומה, אך חזר בו לאחר שמשרד החוץ התערב

קו הרקיע של דובאי / צילום: רויטרס
קו הרקיע של דובאי / צילום: רויטרס

משרד הבריאות כמעט והביא לטלטלה בענף התעופה כשביקש להפוך את איחוד האמירויות למדינה אדומה, אולם התערבות של משרד החוץ מנעה זאת. ייתכן שמה שהוביל את משרד הבריאות לנסות ולהפוך את הלהיט התורן של הישראלים למדינה האדומה הוא הגל של אלפי הנוסעים ומאות הטיסות, שמתוכננות להמריא מתל אביב לדובאי החודש. לצד זה קיומם של עשרות כנסים, מופעים ואירועים שכבר שוריינו בדובאי בשעה שבישראל אסור לקיימם.

במוקד קול הבריאות, שעוד הבוקר עדכנו כי דובאי תהפוך לאדומה ב17.12, כבר מעדכנים כי חל שינוי. בנוסף, משרד החוץ אישרו את הדברים.

שיחה עם מוקד קול הבריאות / צילום: צילום מסך
 שיחה עם מוקד קול הבריאות / צילום: צילום מסך

גם במקרה הזה התנהלות משרד הבריאות משקפת את רוח התקופה, החלטות גחמתיות ומזגזגות, שלא תמיד מנומקות בהסבר הגיוני ובעיקר כאלה שניתנות לשינוי, לא מנימוק שמספק את הדעת - עד לרגע האחרון. הפעם משרד הבריאות נסוג,  למזלו של ענף התעופה, שמצליח להרים את ראשו עם הקווים לדובאי.

סוגיה אחרת שמחכה להכרעת משרד הבריאות, היא האם יחליטו על נהלים שיחייבו בדיקות קורונה מכל הנוחתים בישראל. המעבדות בנתב"ג כבר מוכנות וגם מערך הבדיקות, אלא שאישור ממשרד הבריאות לא התקבל עד כה. וכך מנמקים במשרד: מעבדת נתב"ג טרם השלימה את התהליכים הנדרשים לשם קבלת האישור לבדיקות מהירות. משרד הבריאות נרתם ביוזמתו לסייע בהגדרת המעבדה בתהליכים אילו, וזאת למרות שמדובר במעבדה פרטית.

ממשרד הבריאות נמסר כי "לאור פניות עיתונאים מבקשים להבהיר כי משרד הבריאות בחן, כפי שנוהג לעשות מדי שבועיים, את מידת התחלואה באיחוד האמירויות וקבע כי נוכח העובדה שהמדינה נחשבת לירוקה, השבים ממנה לא יזדקקו לבידוד. משרד הבריאות קורא לכל השוהים באיחוד האמירויות להקפיד על ריחוק חברתי ועל עטית מסכה גם שם. תערך בדיקה נוספת בעוד כשבועיים על מנת לבדוק את מידת התחלואה באיחוד האמירויות ובקרב השבים ארצה".

צרו איתנו קשר *5988