"מעודדת אלימות": אפל, אמזון וגוגל שמות סוף לרשת החברתית הימנית

גוגל ואפל הודיעו כי יסירו את האפליקציה פרלר מחנויות האפליקציות שלהן, אך המכה הגדולה לרשת החברתית המזוהה עם הימין בארה"ב מגיעה מאמזון - שמסירה את האתר לחלוטין מהשרתים שלה • מנכ"ל פרלר: "ניסיון למחוק לחלוטין את חופש הביטוי מהאינטרנט"

פרלר / צילום: הנס לוקאס
פרלר / צילום: הנס לוקאס

הרשת החברתית פרלר, שמוכרת כרשת החברתית של הימין בארה"ב, עומדת להפוך לחסרת בית לאחר ששלושת ענקיות הטק אמזון, גוגל ואפל נוקטות כל אחת בנפרד בצעדים נגדה.

המכה הגדולה ביותר עבור פרלר באה מכיוונה של אמזון, שהרשת החברתית השתמשה בשירותי הענן שלה. החברה תסיר אותה מהשירותים היום (א') בלילה, לאחר לחצים מעובדי החברה ומהציבור. ההחלטה תוריד את פרלר מהאוויר עד שהיא תמצא שרתים חדשים לשכון בהם. 

במכתב שנשלח לרשת החברתית, אמזון הסבירה את ההחלטה ב"98 פוסטים שמעודדים אלימות", כולל צילומי מסך של הפוסטים המדוברים. "אנחנו רואים עלייה בתוכן אלים באתר וחוסר יכולת שלכם להתמודד איתו, מה שמפר את תנאי השימוש שלנו". 

גוגל ואפל מצדן הודיעו שימחקו את האפליקציה מחנויות האפליקציות שלהן. גם משתמשים שכבר יש להם את האפליקציה על הסמארטפון לא יוכלו להשתמש בה, אם אמזון מורידה אותה מהאוויר.

מנכ"ל פארלר, ג'ון מטזה, אמר שהמהלך של אמזון יוריד אותם מהאוויר "לפחות לשבוע", והאשים את אמזון בניסיון "למחוק לחלוטין את חופש הביטוי מהאינטרנט". 

צרו איתנו קשר *5988