מנכ"לית פייסבוק ישראל: הקשר בין תיאוריות קונספירציה למציאות מקרי בהחלט

פוסט בפייסבוק שפרסמה מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני עונה לטענות שנשמעו בימים האחרונים נגד ענקית המדיה החברתית: "כל מה שאנשים משתפים וכותבים בוואטסאפ הוא פרטי, ונשאר רק בין המשתתפים באותה השיחה"

עדי סופר תאני / צילום: איל יצהר, גלובס
עדי סופר תאני / צילום: איל יצהר, גלובס

מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני פרסמה הבוקר (ה') פוסט הבהרה שבו השיבה החברה לשמועות ולטענות שהופנו כלפיה בעניין עדכון הפרטיות האחרון של וואטסאפ. בעדכון המדיניות נדרשו המשתמשים לאשר מדיניות חדשה שמאפשרת שיתוף מידע בין וואטסאפ לפייסבוק, אחרת לא יוכלו להמשיך להשתמש באפליקציה החל מ-8 בפברואר.

"שואלים אותי הרבה שאלות על העדכון האחרון של מדיניות הפרטיות בוואטסאפ סביב שיתוף המידע בין וואטסאפ לפייסבוק ואני שומעת כבר תיאוריות קונספירציה שכל קשר בינן לבין המציאות הוא מקרי בהחלט - אז בואו ננסה לעשות סדר", פתחה סופר תאני את הפוסט שבו הדגישה כי "עדכון המדיניות הזה לא משפיע בשום דרך על העובדה שכל ההודעות שאנחנו שולחים ומקבלים בוואטסאפ הן פרטיות לחלוטין ומוצפנות מקצה לקצה".

בהמשך להודעה של וואטסאפ לפני כמה ימים, הבהירה סופר תאני כי "העדכון האחרון מתייחס רק לשינויים בנוגע לאופן שבו עסקים יכולים להשתמש בוואטסאפ כדי ליצור קשר עם לקוחות. גם לוואטסאפ וגם לפייסבוק אין יכולת לראות את ההודעות הפרטיות שאנשים שולחים וגם לא לשמוע את השיחות שהם מנהלים. אנחנו לא יכולים לקרוא הודעות או לשמוע שיחות בין חברים, בני משפחה ושותפים לעבודה. כל מה שאנשים משתפים וכותבים בוואטסאפ הוא פרטי, ונשאר רק בין המשתתפים באותה השיחה - זה לא השתנה וזה לא הולך להשתנות!".

למסר צורפה גרסה עברית של הטבלה שפרסמה פייסבוק ובה היא מדגישה את מאפייני הפרטיות של וואטסאפ כמו "וואטסאפ אינה שומרת רשומות של האנשים שאתם מתכתבים או משוחחים איתם", ו"אתם יכולים להגדיר את מצב ההודעות שלכם כ-"הודעות זמניות". הכוונה במאפיין האחרון הוא שבדומה לטלגרם ולסיגנל, הוסיפה וואטסאפ לאחרונה אפשרות להגדיר את ההודעות כך שייעלמו לאחר שבעה ימים. זאת לעומת אפשרויות העלמת הודעות של שניות בודדות באפליקציות המתחרות.

צרו איתנו קשר *5988